3 książki za 35 oszczędź od 50%

Noc letnia

Tekst
Oznacz jako przeczytane
Jak czytać książkę po zakupie
Opis książki

Znakomity utwór poetycki Zygmunta Krasińskiego przeznaczony nie tylko dla koneserów jego twórczości, który zawiera najbardziej charakterystyczne cechy pisarstwa twórcy: jego obsesję cierpienia, zagłady i śmierci, a przy tym wewnętrzny konflikt między życiowym konwenansem a etosem romantycznej walki narodowowyzwoleńczej, co pokazuje się w formie i myśli pełnej frenezji, obrazów piekielnych oraz ostrych dysonansów na tle religijnym i społecznym.

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 0+
  • Data dodania do LitRes: 22 czerwca 2019
Zygmunt Krasiński "Noc letnia" — ebook, pobierz w formatach mobi, epub, txt, pdf lub czytaj online. Zamieszczaj komentarze, recenzje i głosuj na swoje ulubione.
Angela Rutan
20 maja 2020

"Noc letnia" Zygmunta Krasińskiego to prawdziwy klasyk polskiej literatury pięknej. Utwór poetycki nie tylko o wewnętrznym konflikcie jednostkowym wobec systemu, ale i o sporze religijnym i romantycznym. Niezwykle ciężko ocenia się tego typu literaturę, wszystko co można o niej powiedzieć już ktoś kiedyś napisał, przeanalizował czy cytował. Swoje trzy grosze chciałbym jednak wrzucić odnośnie samego odbioru utworu. Podchodziłam do niego trochę jak do jeża, ponieważ bałam się klasycznego języka. Ku mojemu zdziwieniu nie miałam żadnych trudności z jej odbiorem, a czytanie stanowiło prawdziwą literacką przyjemność. Naprawdę polecam wszystkim wahającym się aby spróbowali. Piękny i niesamowicie wnikliwy utwór.

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę