Basia i przyjaciele – Titi

Audio
Z serii: Basia
Posłuchaj fragmentu
Oznacz jako przeczytane
Jak słuchać książki po zakupie
Basia i przyjaciele – Titi
Basia i przyjaciele – Titi
E-book
9,99 
Szczegóły
Opis książki

Co tym razem zaskakującego przydarzyło się małej Basi?

Mądra Basia ma przyjaciela, który jest wyjątkowy. To czarnoskóry chłopczyk o imieniu Titi. Chodzą razem do przedszkola i bardzo się lubią. Jednak nie wszyscy są tacy mili w stosunku do chłopca. Pewien starszy pan nazywa Titiego «Czarnuchem», «Brudasem», «Muslimem» i te słowa bardzo go przygnębiają. Titiemu jest smutno, bo nie rozumie, dlaczego ktoś go obraża. Cały czas zastanawia się, czy to oznacza, że «czarne» jest brzydkie? Basia chce udowodnić przyjacielowi, że to nieprawda. Dziewczynka doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że każdy jest inny i właśnie to jest fajne. Czy uda się jej przekonać przyjaciela, że czarne jest piękne?

Zofia Stanecka porusza bardzo ważny temat nietolerancji i braku akceptacji przez ludzi. Historią rezolutnej Basi opowiada dzieciom, czym jest rasizm i jak na niego reagować.

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 0+
  • Data dodania do LitRes: 29 grudnia 2020
  • ISBN: 9788726177770
  • Lektor: Maria Seweryn
  • Wydawca: Saga Egmont
  • Spis treści
Zofia Stanecka "Basia i przyjaciele – Titi" – pobierz audiobook w formacie MP3 lub słuchaj za darmo online.
Inne wersje
Basia i przyjaciele – Titi
E-book
9,99 
Książka należy do serii
«Basia»
Basia i śmieci
Basia i chorowanie
Basia i przyjaciele. Zuzia
-5%
Katarzyna Witoska
24 marca

Titi" jest częścią wyjątkową, bo uczy tolerancji. A przecież to jedna z najważniejszych lekcji do przyswojenia w życiu każdego człowieka. Piękna, ciepła opowieść porusza bardzo ważne problemy, pokazuje jak bardzo mogą ranić przykre słowa wypowiedziane bez zastanowienia, będące często wynikiem osobistych frustracji, nieumiejętności radzenia sobie ze światem, czy wykształcone przez ciągłe doznawanie przemocy, taczanie się ludźmi stosującymi ją wobec innych. Polecam wszystkim młodym czytelnikom.

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę