Dolina nadzieiTekst

Z serii: Wendyjska Winnica #3
Przeczytaj fragment
Oznacz jako przeczytane
Jak czytać książkę po zakupie
Opis książki

Jest rok 1948. Matylda Neumann rezygnuje z walki o ukochanego, opuszcza Zieloną Górę i wyjeżdża do Neuruppin. Tam czeka na nią ciotka Hedwiga i miejsce na sienniku obok kuzynki, Anny. W przeludnionej radzieckiej strefie okupowanych Niemiec brakuje żywności, mieszkań i pracy, ludzie czują niechęć do uchodźców oraz strach przed wszechobecną służbą bezpieczeństwa. Wciąż trwają poszukiwania bliskich zaginionych w czasie wojny. W tych trudnych warunkach ostoją normalności jest rodzina. U boku ciotki Tila próbuje na nowo ułożyć sobie życie. Są jednak ludzie i sprawy, o których nie uda się jej zapomnieć…

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 16+
  • Data dodania do LitRes: 17 czerwca 2020
Zofia Mąkosa "Dolina nadziei" — ebook, pobierz w formatach mobi, epub, txt, pdf lub czytaj online. Zamieszczaj komentarze, recenzje i głosuj na swoje ulubione.
Książka należy do serii
«Wendyjska Winnica»
Cierpkie Grona
Winne miasto
Dolina nadziei
-5%
Janina Ksiazek
28 września 2020

Ostatnia cześć cyklu Wendyjska Winnica, która zamyka wszystkie rozpoczęte wcześniej wątki i daje satysfakcjonujące zakończenie. Opowieść o Polakach, którzy starają się wyjść na prostą i odnaleźć swoje szczęcie po traumatycznych wydarzeniach podczas wojny. Poruszająca historia motywująca do działania i próbowania zmian, które zawsze prowadzą do czegoś dobrego. Z przyjemnością mogę powiedzieć, że trzeci tom jest tak samo dobry jak dwa poprzednie. Mocno zżyłam się z bohaterami cyklu i ciężko było mi kończyć czytanie. Wiem jednak, że jeszcze kiedyś wrócę do Doliny nadziei.

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę