21 lekcji na XXI wiek

Audio
Posłuchaj fragmentu
Oznacz jako przeczytane
Jak słuchać książki po zakupie
21 lekcji na XXI wiek
Tekst
21 lekcji na XXI wiek
E-book
39,90  29,13 
Szczegóły
Opis książki

Jakie wyzwania stawia przed ludzkością teraźniejszość?

Nowa książka autora światowych bestsellerów Sapiens i Homo deus. Krótka historia jutra.

Yuval Noah Harari, słynny izraelski historyk i wizjoner, w swej najnowszej książce skupia się nie na przeszłości ani na możliwej przyszłości gatunku ludzkiego, lecz na problemach, w obliczu których stoimy obecnie.

21 lekcji na XXI wiek to zaproszenie czytelnika do wzięcia udziału w debacie na temat naszych czasów. Harari z właściwą sobie lekkością, w krótkich rozdziałach, omawia i analizuje zjawiska, które dziś definiują cywilizację homo sapiens i wpływają na jej losy.

Donald Trump, Brexit, fake newsy, biotechnologia, sztuczna inteligencja, rozszerzona rzeczywistość, dewastacja środowiska naturalnego, kryzys uchodźczy, terroryzm, schyłek liberalizmu. Co te zjawiska naszej codzienności mówią o człowieku i współczesnym świecie?

Harari, jak zwykle, stawia prowokacyjne pytania, ale i udziela błyskotliwych odpowiedzi, dzięki którym nasz coraz bardziej rozpędzony XXI wiek wydaje się choć trochę pojmowalny przez ludzki rozum.

Książka 21 lekcji na XXI wiek zamyka hat trick Harariego… Jak zawsze jego tekst jest niezwykle elegancki, ludzki, ujmujący, a często też ironiczny.

Caroline Sanderson, „The Bookseller”

AUDIOBOOK W INTERPRETACJI ROCHA SIEMIANOWSKIEGO

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 0+
  • Data dodania do LitRes: 20 grudnia 2019
  • Czas trwania: 15 godz. 50 min 34 sek.
  • ISBN: 9788308065976
  • Tłumacz: Michał Romanek
  • Lektor: Roch Siemianowski
  • Wydawca: Wydawnictwo Literackie
  • Spis treści
Yuval Noah Harari "21 lekcji na XXI wiek" – pobierz audiobook w formacie MP3 lub słuchaj za darmo online.
Inne wersje
21 lekcji na XXI wiek
E-book
39,90  29,13 
Bogdan Opalinski
10 sierpnia 2020

Nie jest to moje pierwsze spotkanie z twórczością tego autora, bardzo cenię i szanuję jego dorobek literacki. W swojej książce «21 lekcji na XXI wiek» Yuval Noah Harari porusza problematykę wyzwań, z jakimi będzie musiała zmierzyć się ludzkość w najbliższych latach. Stanowi interesujący zbiór przemyśleń autora, daje do myślenia i pozostawia z mnóstwem refleksji do przepracowania. Bardzo dobrze czytało mi się tą książkę pomimo trudnych, trochę kontrowersyjnych tematów politycznych, rozwoju technologicznego czy religii. Bardzo wciąga i utrzymuje zainteresowanie przez całą lekturę. Obecnie przeczytałem już wszystkie trzy książki pana Yuvala Noaha Harari'ego i nadal czuję niedosyt! Polecam jak najbardziej.

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę