3 książki za 34.99 oszczędź od 50%

Himalaistka

Audio
Oznacz jako przeczytane
Jak słuchać książki po zakupie
Opis książki

Tajemnicze morderstwo pod wierzchołkiem K2. Wyprawa, która staje się walką o przetrwanie.

Trwa narodowa wyprawa zimowa na K2. W decydującej fazie niespodziewanie zmienia się pogoda. Łukasz Lewicki, zmuszony do dramatycznego odwrotu spod samego wierzchołka, spada na dno lodowej szczeliny. Tam natyka się na zamarznięte ciało Iwetty Miller, znanej himalaistki, która zaginęła pół roku wcześniej. Z jej głowy sterczy czekan.

Tymczasem w Polsce wszystkie media z zainteresowaniem śledzą losy wyprawy. Majka dostaje swój pierwszy poważny dziennikarski temat i od razu trafia na bombę. Przed laty w tej samej części zbocza znaleziono ciało ojca Iwetty, który z niewiadomych przyczyn skoczył w przepaść. Czy to tylko zbieg okoliczności?

Łukasz ostatkiem sił dociera do obozu, przynosząc ze sobą telefon Iwetty. Nie wie, że to dopiero początek walki o życie. Morderca nie może dopuścić, by wskazał miejsce, gdzie znalazł ciało himalaistki. Na dzikich pustkowiach Karakorum rozpoczyna się polowanie...

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 16+
  • Data dodania do LitRes: 12 grudnia 2020
  • Czas trwania: 18 godz. 31 min 05 sek.
  • ISBN: 978-83-8194-955-2
  • Lektor: Adrian Chimiak
  • Wydawca: Storybox
Wojciech Wójcik "Himalaistka" – pobierz audiobook w formacie MP3 lub słuchaj za darmo online.
Felicjan Stys
27 stycznia 2021

Jest to moje pierwsze spotkanie z autorem i myślę, że nie ostatnie. Choć z początku objętość nie nastrajała zbyt optymistycznie, po skończeniu «Himalaistki» śmiało mogę powiedzieć, że jest to rewelacyjna, fascynująca lektura. Książka wciąga od pierwszych stron. Główne postaci są rozbudowane i towarzysząc im podczas rozwiązywania sprawy kryminalnej poznajemy równocześnie ich przeszłość. Sama zagadka ma swój finał na samym końcu i nie ma szans, aby się go domyślić. Mim zdaniem jest to jeden z najlepiej skonstruowanych kryminałów akie czytałem. Polecam.

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę