Miasto noży

Tekst
Przeczytaj fragment
Oznacz jako przeczytane
Jak czytać książkę po zakupie
Opis książki

Kraków, lata dziewięćdziesiąte XX wieku. Czas, kiedy obraz widziany w telewizyjnych reklamach i odtwarzany na filmach VHS kontrastuje z szarością codziennego życia i bloków z wielkiej płyty.

Miasto Noży to nie tylko wstrząsający thriller o brutalnych porachunkach kibiców dwóch krakowskich drużyn – Cracovii i Wisły. To opowieść o tym, co kształtowało ludzi wchodzących w dorosłe życie w pierwszej dekadzie po transformacji ustrojowej. Przenieś się do Polski, o której istnieniu wielu wolałoby nie pamiętać.

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 16+
  • Data dodania do LitRes: 08 stycznia 2020
  • Rozmiar: 480 str. 11 ilustracji
Wojciech Mucha "Miasto noży" — ebook, pobierz w formatach mobi, epub, txt, pdf lub czytaj online. Zamieszczaj komentarze, recenzje i głosuj na swoje ulubione.
Antonin Dembowski
02 marca 2020

Jestem pewien, że książka spodoba się każdemu, kto dorastał w latach 90. Autor bardzo realistycznie opisuje ten okres oraz środowisko kibicowskie . Temat bardzo ciekawy ale na pewno nie dla każdego. Książka trafiła w moje gusta, zarówno tematycznie, jak i stylistycznie. Jest dobrze napisana, czyta się prawie jak reportaż z pierwszej ręki. Nie słyszałem wcześniej o tym pisarzu, nie wiem czy to jego pierwsza książka ale jeśli pojawi się kolejna z chęcią po nią sięgnę. Polecam!

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę

Inne książki tego autora