WyrwaTekst

Oznacz jako przeczytane
Jak czytać książkę po zakupie
Nie masz czasu na czytanie?
Posłuchaj fragmentu
Wyrwa
Wyrwa
− 20%
Otrzymaj 20% rabat na e-booki i audiobooki
Kup zestaw za 71,80  57,44 
Audio
Wyrwa
Audiobook
Czyta Grzegorz Damięcki
39,90  30,32 
Szczegóły
Opis książki

Kiedy Maciej Tomski dowiaduje się, że jego żona Janina zginęła w wypadku samochodowym, myśli, że wali mu się cały świat. Jak powiedzieć dwóm córeczkom, że właśnie straciły matkę? Jak powiedzieć teściom? Jak ma teraz funkcjonować, gdy dotychczasowe, spokojne życie nagle szarzeje i zmienia się w ciąg udręk?  Maciej nie ma jednak pojęcia, dlaczego do wypadku doszło pod Mrągowem, skoro Janina powiedziała mu, że jedzie na delegację pod Kraków. Pomyliła się? Okłamała go? A gdy na jej pogrzebie pojawia się tajemniczy mężczyzna, Maciej zaczyna rozumieć, że Janina miała wiele sekretów. Znacznie więcej, niż można się spodziewać po kimś tak zagonionym i zapracowanym. I że musi się z nimi zmierzyć.  Pytania zaczynają się mnożyć, a tragedia zmienia w skomplikowaną zagadkę. Maciej jedzie na Mazury i wkrótce przekonuje się, że być może tak naprawdę nie znał kobiety, z którą spędził ostatnich dwanaście lat życia.  Wyrwa to opowieść o mężczyznach, którzy kochali tę samą kobietę i którzy będą musieli zmierzyć się z tajemnicą jej śmierci. O poczuciu straty i głuchej rozpaczy zmieniającej się w gniew, który szuka ujścia. To także historia o splątanych uczuciach, o trudnej przyjaźni i o konsekwencjach życiowych błędów. I o tym, że można niewiele wiedzieć o kimś, z kim mieszka się pod jednym dachem.  Nowy thriller psychologiczny Wojciecha Chmielarza, autora znakomicie przyjętej Rany i zekranizowanego przez Canal+ Żmijowiska.  WOJCIECH CHMIELARZ (ur. 1984) – autor kryminałów, dziennikarz, zdobywca Nagrody Wielkiego Kalibru (2015) i Nagrody Czytelników Wielkiego Kalibru (2019), ośmiokrotnie nominowany do tej nagrody, zdobywca Grand Prix Warszawskiego Festiwalu Kryminału (2019) i Złotego Pocisku (2019). Uznawany za jednego z najlepszych pisarzy kryminalnych.

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 16+
  • Data dodania do LitRes: 07 maja 2020
Wojciech Chmielarz "Wyrwa" — ebook, pobierz w formatach mobi, epub, txt, pdf lub czytaj online. Zamieszczaj komentarze, recenzje i głosuj na swoje ulubione.
Inne wersje
Wyrwa
Audiobook
Czyta Grzegorz Damięcki
39,90  30,32 
Weronika Pilarczyk
15 września 2020

W «Wyrwie» poznajemy Tomasza, głównego bohatera, który staje się wdowcem i samotnym ojcem z dnia na dzień. Mężczyzna będzie starał się za wszelką cenę poznać prawdę o śmierci swojej zmarłej żony, której okoliczności pozostawiły wiele pytań bez odpowiedzi. Wojciech Chmielarz dosłownie porwał mnie tą powieścią, nie mogłam się oderwać od czytania. Podczas lektury targały mną różne emocje, jednak uczucia Tomasza zostały przedstawione z tak błyskotliwą wnikliwością, że ma się wrażenie, że autor był w podobnej sytuacji. Bardzo pozytywne zaskoczenie i niezwykle udane spotkanie z twórczością autora. Wkrótce wybieram się też na ekranizację tej powieści. Gorąco polecam.

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę