ChłopiTekst

Przeczytaj fragment
Oznacz jako przeczytane
Jak czytać książkę po zakupie
Nie masz czasu na czytanie?
Posłuchaj fragmentu
Chłopi
Chłopi
− 20%
Otrzymaj 20% rabat na e-booki i audiobooki
Kup zestaw za 22,90  18,32 
Chłopi
Audiobook
Czyta Michał Białecki
19,90  14,73 
Szczegóły
Opis książki

Władysław Stanisław Reymont (1867-1925) to polski pisarz, nowelista i prozaik, jeden z najwybitniejszych twórców modernizmu w Polsce i Europie. Jest autorem między innymi takich powieści jak Ziemia Obiecana, czy nagrodzonych literacką Nagrodą Nobla Chłopów.

Chłopi to najbardziej znane dzieło Reymonta. Opowiada ono o dziejach mieszkańców wsi Lipce w ciągu 10 miesięcy. Powieść ta zdobyła uznanie na całym świecie dzięki niezwykłości formy oraz niebanalnej treści obejmującej tematykę i problemy przez setki lat ustawicznie pomijane w literaturze – zarówno w Polsce, jak i w Europie.

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 0+
  • Data dodania do LitRes: 15 marca 2019
  • ISBN: 978-83-63720-53-7
  • Wydawca: Liber Electronicus
  • Spis treści
Władysław Stanisław Reymont "Chłopi" — ebook, pobierz w formatach mobi, epub, txt, pdf lub czytaj online. Zamieszczaj komentarze, recenzje i głosuj na swoje ulubione.
Inne wersje
Chłopi
Audiobook
Czyta Michał Białecki
19,90  14,73 
Julia Jozefowicz
21 kwietnia 2020

Po klasykę tego typu sięgam niezwykle rzadko, potrzebuję do tego odpowiedniego nastroju. Tym bardziej, że zazwyczaj takie książki są owiane widmem nudnej lektury z liceum, które rzadko kiedy były dostosowane do wieku czytelnika. Kiedy jednak postanowiłam ją przeczytać po prawie dziesięciu latach przerwy, praktycznie przepadłam. Nie jestem polonistką, jednak w swoim życiu przeczytałam sporo. Okazała się literackim zaskoczeniem tego roku dla mnie, nie dziwota, że Reymont dostał za nią Nobla! Szczegółowość opisanego przez autora krajobrazu wsi Lipce oraz obyczajowości mieszkańców powaliła mnie na kolana. Słusznie nazywana arcydziełem. Wspaniała.

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę