Największa tajemnica Guadalupe

Tekst
Przeczytaj fragment
Oznacz jako przeczytane
Jak czytać książkę po zakupie
Opis książki

Zagadkowy wizerunek Matki Bożej, który nie został wymalowany ludzką ręką.

Kawałek zgrzebnego płótna, który w ciągu kilku lat nawrócił na wiarę katolicką całą rdzenną populację Meksyku.

Aztecki kodeks. Rdzenni mieszkańcy Meksyku na fałdach płaszcza Maryi odnajdowali astronomiczną mapę nieba i mapę lokalizacji wulkanów w ich kraju.

Zgrzebne płótno z agawy na którym widnieje Wizerunek, powinno rozpaść się już kilkaset lat temu, a jednak ma się świetnie; nie zabrudziły go dymy kadzideł i nie uszkodził kwas azotowy, wylany nieopatrznie na wizerunek przez konserwatorów.

Nie został wymalowany żadnymi ziemskimi farbami, przypomina zdjęcie z polaroida – zwykłe włókna z agawy w niewytłumaczalny sposób zostały zabarwione od wewnątrz za pomocą techniki nieznanej do dzisiaj. Zdjęcia rentgenowskie nie wykazują żadnych pociągnięć pędzla na płótnie.

W źrenicach oczu Obrazu – które mają zaledwie po kilka centymetrów średnicy – utrwaliła się z detalami scena z XV wieku, w której Juan Diego prezentuje biskupowi Zumarraga płaszcz z cudownym wizerunkiem. Widać dostojników Kościoła, księży, służących, czarnoskórą niewolnicę.

Matematycy odnaleźli w Obrazie złote proporcje i ciąg Fibonnacciego a muzycy – medytacyjną muzykę sfer niebieskich.

Podobno kiedyś Maryja przyznała się jakiemuś wizjonerowi, że Fatimę czy Medjugorie odwiedza, ale mieszka – w Guadalupe.

Dziś wizerunek Morenity z Guadalupe można znaleźć w każdym domu, sklepie i urzędzie w Meksyku. A Bazylikę w Guadalupe odwiedza corocznie 9 milionów pielgrzymów.

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 12+
  • Data dodania do LitRes: 05 listopada 2020
Wincenty Łaszewski "Największa tajemnica Guadalupe" — ebook, pobierz w formatach mobi, epub, txt, pdf lub czytaj online. Zamieszczaj komentarze, recenzje i głosuj na swoje ulubione.
Monika Raczkowska
19 stycznia

W swojej książce pt. «Największa tajemnica Guadalupe» Wincenty Łaszewski przedstawia nam całą historię powstania obrazu, którego nie namalowała ludzka ręka, a podczas badań rentgenowskich nie wykryto ani jednego pociągnięcia pędzlem. Dodatkowo, płótno z agawy na którym zostało wykonane dzieło, powinno rozpaść się już kilkaset lat temu, a jednak do dziś ma się świetnie. Bardzo szczegółowa pozycja, imponująca jest także bibliografia. Dziś wizerunek Morenity z Guadalupe można znaleźć praktycznie wszędzie, mało kto jednak wie jak wiele tajemnic ona kryje. Serdecznie polecam tę lekturę, prawdziwa kopalnia wiedzy.

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę