3 książki za 34.99 oszczędź od 50%

Romeo i Julia

Tekst
Przeczytaj fragment
Oznacz jako przeczytane
Jak czytać książkę po zakupie
Opis książki

„Romeo i Julia” to dramat angielskiego pisarza Williama Szekspira, napisany we wczesnym stadium jego kariery, a wydany w 1597 r.

Historia dzieje się w Weronie i Mantui. Członkowie dwóch zwaśnionych rodzin, zakochują się w sobie. Pewnego dnia Romeo Montecchi dowiaduje się o balu w domu rodziny Capuletich, gdzie ma pojawić się jego wybranka. Udaje się tam wraz z grupą przyjaciół i poznaje Julię. Wkrótce dochodzi do pierwszych pocałunków tych dwojga. Pod osłoną nocy Romeo udaje się pod balkon Julii i wyznaje jej miłość. Ta jednak – ze względu na mrok – nie wie, kto czeka pod balkonem. Odpowiada więc, że jedyną osobą, którą kocha, jest członek zwaśnionego rodu, Romeo Montecchi. Słysząc to młodzieniec postanawia ujawnić swoją tożsamość. Następnego dnia nastolatkowie biorą ślub w celi ojca Laurentego…

„Romeo i Julia” przedstawia historię tragicznej miłości dwojga młodych ludzi, którzy stali się wzorcami romantycznych kochanków.

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 12+
  • Data dodania do LitRes: 30 grudnia 2020
  • Rozmiar: 90 str.
  • ISBN: 9788379035335
  • Tłumacz: Paszkowski Józef
  • Wydawca: KtoCzyta.pl
  • Spis treści
William Shakespeare "Romeo i Julia" — ebook, pobierz w formatach mobi, epub, txt, pdf lub czytaj online. Zamieszczaj komentarze, recenzje i głosuj na swoje ulubione.
Adriana Cholewinska
07 lutego 2021

""«Romeo i Julia»" to przepiękna historia o miłości między dwoma nastolatkami ze skłóconych rodzin. Kapuleci i Montekowie wciąż ze sobą walczą, mimo upomnień ze strony władzy, a ich potomkowie zakochują się w sobie od pierwszego wejrzenia. Postanawiają wziąć ślub i zyskują sojuszników, ale nienawiść rodowa stoi na przeszkodzie szczęśliwemu zakończeniu.


Historia ta budzi przeróżne, wyraźne emocje. Płakałam zarówno ze wzruszenia, jak i ze śmiechu. Jeżeli jakimś cudem nie czytałeś/aś – musisz to zrobić jak najszybciej."

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę