Makbet

Tekst
Przeczytaj fragment
Oznacz jako przeczytane
Jak czytać książkę po zakupie
Opis książki

Tragedia Williama Shakespeare’a napisana około 1606 r. Należy do najczęściej wystawianych i adaptowanych sztuk szekspirowskich.

Lord Makbet, wódz w armii króla Dunkana, spotyka trzy wiedźmy, które przepowiadają mu koronę. Ten się opiera, ale podjudzany przez chorobliwie ambitną żonę zabija swojego króla. Aby utrzymać się przy władzy brnie jednak w spiralę zbrodni…

„Makbet” jest archetypiczną opowieścią o niebezpieczeństwach związanych z żądzą władzy i zdradą przyjaciół.

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 12+
  • Data dodania do LitRes: 30 grudnia 2020
  • Rozmiar: 80 str.
William Szekspir "Makbet" — ebook, pobierz w formatach mobi, epub, txt, pdf lub czytaj online. Zamieszczaj komentarze, recenzje i głosuj na swoje ulubione.
Żywia Sobanska
10 lutego

Arcydzieło, które MUSI przeczytać każdy! Wspaniały, ponadczasowy dramat o ludzkiej żądzy władzy. Makbet przedstawia agonię męskiej duszy pogrążonej w pokusie, gdy słyszy głosy wiedźm i głos Lady Makbet wabiącego go do popełnienia morderstwa, aby zdobyć władzę królewską. Obie postacie – Makbeta i Lady Makbet – są niekwestionowanymi ikonami. On jako hrabia, mężny i waleczny rycerz, przewodzący armii, wierny królowi Szkocji i oddany ukochanej żonie. Najlepszy przyjaciel, druh i powiernik. Człowiek godny naśladowania, wybrany by być bohaterem. Odmieniony przez podsłuchaną przepowiednie czarownic. Staje się zaborczy i dąży tylko do zajęcia miejsca na tronie, które ma należeć do niego. Popychany przez swój chory i zaślepiony rozum oraz Lady M. dokonuje straszliwej zbrodni. Kiedy zostaje królem, wszędzie wietrzy spiski i usuwa każdą napotkaną przeszkodę. Nie wacha się podnieść rękę na najlepszego przyjaciela. Z bohatera awansował na tyrana. Nigdy już spokojnie nie zaśnie. Jego cudowne życie zamieniło się w piekło na Ziemi.

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę