Władca much

Tekst
Przeczytaj fragment
Oznacz jako przeczytane
Jak czytać książkę po zakupie
Nie masz czasu na czytanie?
Posłuchaj fragmentu
Władca much
Władca much
− 20%
Otrzymaj 20% rabat na e-booki i audiobooki
Kup zestaw za 73,90  59,12 
Władca much
Audio
Władca much
Audiobook
37,90  26,91 
Szczegóły
Opis książki

Jedna z najsłynniejszych powieści o upadku kultury i cywilizacji, która weszła na stałe do kanonu najważniejszych dzieł XX wieku

Grupa chłopców, którzy jako jedyni ocaleli po katastrofie lotniczej, znajduje schronienie na bezludnej wyspie. Początkowo rozbitkowie, pozbawieni nadzoru dorosłych, cieszą się wolnością w rajskiej scenerii z dala od cywilizacji. Jednak ich wysiłki, by stworzyć własne małe społeczeństwo, prowadzą do katastrofy, a przygoda obraca się w koszmar.

Laureat literackiej Nagrody Nobla William Golding rozwiewa złudzenia o dobrej naturze człowieka, pokazując w sugestywny i przerażający sposób, jak zwykli uczniowie brytyjskich szkół stopniowo pogrążają się w barbarzyństwie i zatracają swoje ludzkie odruchy.

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 16+
  • Data dodania do LitRes: 18 listopada 2020
  • Rozmiar: 210 str. 1 ilustracja
  • ISBN: 9788382021349
  • Tłumacz: Wacław Niepokólczycki
  • Wydawca: Zysk i S-ka
  • Spis treści
William Golding "Władca much" — ebook, pobierz w formatach mobi, epub, txt, pdf lub czytaj online. Zamieszczaj komentarze, recenzje i głosuj na swoje ulubione.
Inne wersje
Władca much
Audiobook
37,90  26,91 
Szczepan Zuk
18 stycznia

Rewelacyjna książka. Zaskakuje. Pokazuję drugą stronę ludzkiego oblicza, na które nie ma wpływu wiek, przedstawia człowieka i jego pragnienie władzy. Akcja stopniowo nabiera rozmachu, aby pod koniec pochłonąć czytelnika całkowicie. Książka, zmuszająca do przemyślenia paru spraw. Gorąco polecam!

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę