3 książki za 34.99 oszczędź od 50%

Hurt/Comfort

Tekst
Autor:
Oznacz jako przeczytane
Jak czytać książkę po zakupie
Opis książki

Artur ma osiemnaście lat i nie wie jeszcze wielu rzeczy. Nie wie, jak zacząć rozmowę z własnym ojcem, gdzie przebywa obecnie jego matka, jakie oczekiwania ma wobec niego koleżanka z klasy i dlaczego Magda, jego przyjaciółka, na siłę próbuje go swatać. Nie wie też, jakim cudem uda mu się zdać maturę z polskiego, skoro nadal myli romantyzm z oświeceniem, a parabola to dla niego wyłącznie wykres funkcji kwadratowej. Za to świetnie wychodzi mu udawanie głuchego, gdy w autobusie zaczepi go ktoś obcy, a to już dobry początek.

Janek wie, czego chce od życia. I nie jest to zaliczenie matury z matematyki, chociaż z pewnością by nie zaszkodziło. Chce brata, który nie ignoruje jego istnienia, mniej żenujących rodziców, a także youtuberów, którzy wrzucają filmiki regularnie i zawsze na czas. I mniej zmechaconych swetrów, tak przy okazji. Przede wszystkim chciałby jednak zwrócić na siebie uwagę jakiegoś miłego chłopaka. Najlepiej takiego, który w autobusie udaje głuchego i wcale nie wydaje się miły.

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 0+
  • Data dodania do LitRes: 03 września 2020
"Hurt/Comfort" — ebook, pobierz w formatach mobi, epub, txt, pdf lub czytaj online. Zamieszczaj komentarze, recenzje i głosuj na swoje ulubione.
Danuta Goralska
29 października 2020

Bardzo się cieszę, że książka o takiej tematyce została napisana i wydana w Polsce. Nie jest to na pewno częste zjawisko. Książka porusza bardzo ważne tematy, choć fabuła jest raczej prostolinijna. Problemy nastolatków, brak akceptacji, LGBT czy komunikacja z własną rodziną. Autorka nie tylko skłania czytelnika do refleksji, ale i uświadamia za pomocą autentycznych bohaterów w osadzonych w wiarygodnych warunkach. Przyjemny język i ładne wydanie. Polecam serdecznie.

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę