3 książki za 34.99 oszczędź od 50%

Wskazania żołnierskie

Tekst
Oznacz jako przeczytane
Jak czytać książkę po zakupie
Opis książki

Każda praca wykonywana zbiorowo wymaga dyscypliny. Nawet szybkie wykopanie rowu wymaga, aby ludzie zeszli o jednej godzinie w określonym punkcie, aby przynieśli z sobą łopaty, aby zgodzili się kopać w wyznaczonym przez ich kierownika miejscu, aby każdy spełnił swoją robotę do końcaCierpliwość pochodzi od słowa „cierpienie“ i wyraża zdolność do spokojnego i rozumnego przemagania wszelkiego bólu, wszelkiej dolegliwości.Śmierć chodzi za człowiekiem i nikt nie jest pewny dnia ani godziny.


A mimo to ludzie żyją, pracują, weselą się, żenią, kłócą, godzą, zabiegają o rzeczy drobne i wielkie, rozpoczynają wieloletnie roboty, sadzą drzewa, których owoców nie będą spożywać… Słowem, zachowują się tak, jak gdyby śmierć nie istniała.Koleżeństwo jest to wyraz łaciński i znaczy — złączenie.

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 0+
  • Data dodania do LitRes: 07 marca 2019
Wacław Sieroszewski "Wskazania żołnierskie" – pobierz epub, mobi, pdf lub przeczytaj online. Zamieszczaj komentarze, recenzje i głosuj na swoje ulubione.
Adam Winkowski
25 kwietnia

Polecam tę pozycję. Napisana bezpośrednim, prostym i zrozumiałym językiem. Czyta się dobrze, a przekazana przez autora wiedza trafia, tak jak powinna. Kawał dobrej roboty!

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę