Imię róży. Wydanie poprawione przez autora

Tekst
Wydanie z rysunkami Autora
Przeczytaj fragment
Oznacz jako przeczytane
Jak czytać książkę po zakupie
Opis książki

Nowe wydanie wzbogacone rysunkami i szkicami autorstwa Umberta Eco!

Umberto Eco przeczytał swoje wydane trzydzieści lat temu Imię róży i jak większość autorów od postanowił je poprawić. Nie zmienił oczywiście stylu ani fabuły, ale zapragnął nadać tokowi narracji nieco więcej lekkości. W posłowiu napisał również: „Natrafiłem też na parę błędow, które się wkradły, gdyż przekładałem średniowieczne źrodła w zbyt wielkim pośpiechu; odkryłem na przykład, że w ówczesnym zielniku pojawia sią nazwa cicerbita (oznaczająca pewien rodzaj cykorii), ale ja odczytałem ją jako cucurbita i w ten sposób zmieniłem ją w dynię – a dyni w średniowieczu nie znano, pojawiła się u nas dopiero po odkryciu obu Ameryk.” Znalezienie owych zmian wprowadzonych przez autora i poprawionych przez niego błędów – jakaż fascynująca przygoda dla miłośników twórczości Umberta Eco!

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 16+
  • Data dodania do LitRes: 02 grudnia 2020
  • ISBN: 9788373927193
  • Tłumacz: Adam Szymanowski
  • Wydawca: Noir sur Blanc
  • Spis treści
Umberto Eco "Imię róży. Wydanie poprawione przez autora" — ebook, pobierz w formatach mobi, epub, txt, pdf lub czytaj online. Zamieszczaj komentarze, recenzje i głosuj na swoje ulubione.
Joanna Doda
08 stycznia

Świetna. Naprawdę wciągająca intryga. Wspaniały styl autora, niesamowity klimat książki. Umberto Eco jest po prostu bardzo utalentowanym pisarzem, a «Imię Róży» naprawdę warto przeczytać. Wersja poprawiona przez samego autora w moim odczuciu różni się nieznacznie, jest jednak ciekawym zabiegiem literackim i warto się na nim skupić. «Imię Róży» to jedna z najciekawszych i najdoskonalszych powieści, jakie przeczytałam w swoim życiu! Zmusza czytelnika do wysiłku, nie jest bowiem łatwa w odbiorze, skłania też do refleksji i daje niesamowitą satysfakcję z czytania. Polecam z całego serca.

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę