Smocze proroctwo

Tekst
Z serii: Skrzydła ognia #1
Przeczytaj fragment
Oznacz jako przeczytane
Jak czytać książkę po zakupie
Opis książki

"Smocze proroctwo" to pierwszy tom serii "Skrzydła ognia".

Łupek dorastał z przyjaciółmi pod górą. Zostali wychowani w tajemnicy przez Szpony Pokoju, aby wypełnić tajemniczą przepowiednię. Piątce małych smocząt pisane jest zakończyć wojnę, która rozszalała się między plemionami zamieszkującymi Pyrrię. Niestety, nikt nie wie, w jaki sposób mają tego dokonać.

Nie każde smoczę marzy o wielkim przeznaczeniu. Kiedy jednemu z piątki grozi niebezpieczeństwo, Łupek i jego przyjaciele postanawiają uciec. Może zdołają odzyskać wolność i zarazem zakończyć wojnę… A może wręcz przeciwnie: zawiodą wszystkie pokładane w nich nadzieje…

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 12+
  • Data dodania do LitRes: 01 kwietnia 2020
Tui T. Sutherland "Smocze proroctwo" — ebook, pobierz w formatach mobi, epub, txt, pdf lub czytaj online. Zamieszczaj komentarze, recenzje i głosuj na swoje ulubione.
Książka należy do serii
«Skrzydła ognia»
Mroczny sekret
Najjaśniejsza noc
Przebudzenie Pełni
-5%
Cytaty 2

Smocze proroctwo Poprzedzone wojen dwudziestu latami Przybędą smoczęta. Gdy kraina przesiąknie krwią i łzami, Przybędą smoczęta. Jajo skrzydeł morza błękitne jest całe. Nocy skrzydła przybędą wcale niewzywane. Na szczycie góry największe jajo: Tam skrzydła nieba na was czekają. Jajo skrzydeł ziemi w błocie się ukrywa, Jego kolor to krwi smoczej czerwień żywa. Przed królowych-rywalek gniewem niechybnym Ukryte jest samotnie jajo Piaskoskrzydłe. Żagiew i skrę pożogi niosą trzy królowe. Dwie z nich polegną, trzecia zaś się dowie, Że gdy głowę skłoni przed losu potęgą Moce skrzydeł ognia w sukurs jej przybędą. W noc najjaśniejszą pięć jaj się wykluje. Pięć smoków przybywa i pokój zwiastuje. W ciemności wezbranej światło rozbłyskuje.

0amelym.am

Smocze proroctwo Poprzedzone wojen dwudziestu latami Przybędą smoczęta. Gdy kraina przesiąknie krwią i łzami, Przybędą smoczęta. Jajo skrzydeł morza błękitne jest całe. Nocy skrzydła przybędą wcale niewzywane. Na szczycie góry największe jajo: Tam skrzydła nieba na was czekają. Jajo skrzydeł ziemi w błocie się ukrywa, Jego kolor to krwi smoczej czerwień żywa. Przed królowych-rywalek gniewem niechybnym Ukryte jest samotnie jajo Piaskoskrzydłe. Żagiew i skrę pożogi niosą trzy królowe. Dwie z nich polegną, trzecia zaś się dowie, Że gdy głowę skłoni przed losu potęgą Moce skrzydeł ognia w sukurs jej przybędą. W noc najjaśniejszą pięć jaj się wykluje.

0amelym.am

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę