17 podniebnych koszmarów

Audio
Posłuchaj fragmentu
Oznacz jako przeczytane
Jak słuchać książki po zakupie
17 podniebnych koszmarów
Tekst
17 podniebnych koszmarów
E-book
31,90 
Szczegóły
Opis książki

Stephen King nie znosi latać. Teraz wraz z pisarzem Bevem Vincentem, pragną podzielić się tym strachem z wami. Witajcie w «17 podniebnych koszmarach», ich wspólnej antologii opowiadającej o nieszczęściach, które mogą was spotkać, kiedy jesteście jedenaście kilometrów nad ziemią i pędzicie z prędkością ponad ośmiuset kilometrów na godzinę, zamknięci w metalowej rurze (jak – brrr! – w trumnie) z około setką obcych ludzi. To książka o zdarzeniach mogących zmienić waszą podróż po przyjaznym niebie w horror, w tym także takich, których dotąd nawet sobie nie wyobrażaliście… ale o których teraz już nie będziecie mogli przestać myśleć, gdy następnym razem wsiądziecie do samolotu i oddacie swój los w ręce obcego człowieka.

Są tu nowe utwory Joe Hilla i Stephena Kinga, a także czternaście klasycznych opowiadań oraz jeden wiersz. Stephen King napisał także przedmowę i wprowadzenia do wszystkich tekstów.

Dzieła takich autorów jak Richard Matheson, Ray Bradbury, Roald Dahl, Dan Simmons, sprawiają, że zbiór «17 podniebnych koszmarów» jest, jak ujmuje to King, „idealną lekturą do samolotu, zwłaszcza podchodzącego do lądowania podczas burzy… Nawet jeśli siedzicie bezpiecznie na ziemi, lepiej mocno zapnijcie pasy”.

Przerażająca książka, która sprawi, że dobrze się zastanowicie, zanim zdecydujecie, w jaki sposób chcecie podróżować.

STEPHEN KING jest autorem ponad pięćdziesięciu światowych bestsellerów, które sprzedały się na świecie w ponad 350 milionach egzemplarzy. Są wśród nich takie klasyki jak «Lśnienie», «Carrie», «Miasteczko Salem», «Oustider» i «Smętarz dla zwierzaków». W 2014 roku King otrzymał National Medal of Arts, a w 2003 roku National Book Foundation Medal za zasługi dla literatury amerykańskiej. Mieszka w Bangor w stanie Maine ze swoją żoną, pisarką Tabithą King.

BEV VINCENT jest autorem kilku książek, z których najnowsza to «The Dark Tower Companion», oraz ponad osiemdziesięciu opowiadań, zamieszczonych między innymi w «Alfred Hitchcock’s Mystery Magazine», «Ellery Queen’s Mystery Magazine», «The Blue Religion» i «Ice Cold». Jego utwory były nominowane do Bram Stoker Award, Edgar Award i ITW Thriller Award. Od 2001 roku prowadzi rubrykę „News from the Dead Zone” w każdym numerze pisma „Cemetery Dance”. Nie ma nic przeciwko lataniu, ale nie obraziłby się, gdyby ktoś wynalazł urządzenie do teleportacji. Mieszka z żoną w Teksasie.

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 0+
  • Data dodania do LitRes: 20 grudnia 2019
  • Czas trwania: 12 godz. 11 min 31 sek.
  • ISBN: 9788381694834
  • Tłumacz: Tomasz Wilusz
  • Lektor: Roch Siemianowski
  • Redaktorzy: Stephen King, Бев Винсент
  • Wydawca: Prószyński Media
  • Spis treści
"17 podniebnych koszmarów" – pobierz audiobook w formacie MP3 lub słuchaj za darmo online.
Inne wersje
17 podniebnych koszmarów
E-book
31,90 

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę