Tajemnica śmierci StarzyńskiegoTekst

Przeczytaj fragment
Oznacz jako przeczytane
Jak czytać książkę po zakupie
Opis książki

Książka zawiera opis dwu, konkurencyjnych, wzajemnie się wykluczających wersji śmierci prezydenta stolicy Stefana Starzyńskiego. Zarówno tej, zgodnie z którą został on zastrzelony przez gestapowców w 1939 roku w Warszawie albo w jej okolicach, jak i tej, zgodnie z którą rozstrzelano go w 1943 roku, jako „specjalnego” więźnia KL Dachau.

Śledztwo autora książki, podparte nowoodkrytymi dokumentami, w tym zeznaniami osób, z którymi stykał się Starzyński, prowadzi do konkluzji wyraźnie potwierdzającej jedną z przedstawionych wersji zdarzeń. Obok rozstrzygnięć dotyczących ostatnich dni Stefana Starzyńskiego, publikacja pokazuje też jego postać jako bohaterskiego prezydenta okupowanej stolicy, współtwórcy Służby Zwycięstwu Polski i w końcu więźnia Rzeszy.

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 16+
  • Data dodania do LitRes: 30 września 2020
Tomasz Szarota "Tajemnica śmierci Starzyńskiego" – pobierz epub, mobi, pdf lub przeczytaj online. Zamieszczaj komentarze, recenzje i głosuj na swoje ulubione.
Mieczysław Pierog
12 listopada 2020

Reportaż Tomasza Szaroty to udokumentowane nowymi poszlakami w śledztwie dowody, które wyłaniają obraz śmierci prezydenta stolicy Stefana Starzyńskiego. Autor przedstawia dwie rywalizujące ze sobą wersje, które doprowadziły do tragedii. Zagadka śmierci prezydenta zdawała się być rozwiązana już lata temu, jednak nowe dowody w sprawie rzuciły światło na wydarzenia i doprowadziły do nowych konkluzji. Dla mnie książka ta była niezwykle ciekawą podróżą w przeszłość i choć tematyka dołująca przeczytałem ja w mgnieniu oka. Polecam.

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę