Czarny ApostołTekst

0
Recenzje
Przeczytaj fragment
Oznacz jako przeczytane
Jak czytać książkę po zakupie
Opis książki

„Czarny Apostoł” to powieść o walce, miłości, przyjaźni i poświęceniu. O czasach, gdy powstawały legendy, gdy działy się rzeczy dziwne i niesamowite, piękne i straszne. Czary, magia, rusałki, kapłani, wojownicy, wilkołaki i demony. W odwiecznej walce dobra ze złem ludzie wraz ze stworzeniami znanymi dzisiaj tylko z podań ludowych stają ramię w ramię, aby bronić swojego świata.

Historia zaczyna się dziesięć wieków temu, na ziemiach Polan, nad Jeziorem Lednickim, w pobliżu ruin wieży kniazia Chwostka. Mało kto się tam zapuszcza od czasów wojny, bo wypaczona czarami i rzezią ziemia rodzi potwory... Tymczasem w Gradcu, jednym z największych grodów Polan, dochodzi do tragedii, ginie wielu ludzi. Pojawiają się przypuszczenia, że to sprawka plugawej magii. Kniaź Lestek zwraca się o pomoc do wojowników Welesa – Szaratarisza i Angousgone. Czy ci wprawieni w bojach kapłani poradzą sobie z bezwzględnym przeciwnikiem? Tym groźniejszym, że nieznanym. A może poniosą porażkę gorszą od śmierci…?


O Autorze:

Tomasz Piec – humanista z przekonania, nauczyciel z wykształcenia, historyk z pasji. Od czasu do czasu – pisarz. Wielbiciel najdawniejszych dziejów swojej Małej Ojczyzny - Wielkopolski i Pomorza. Od zawsze zafascynowany literaturą fantastyczną, szczególnie twórczością R. E. Howarda, H. P. Lovecrafta, J. R. R. Tolkiena oraz D. Abnetta. Wierny fan Wiedźmina jako postaci literackiej i bohatera serii gier komputerowych oraz fanatyk uniwersum Warhammera, zarówno Starego Świata jak i Czterdziestego Milenium.

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 0+
  • Data dodania do LitRes: 22 października 2020
Tomasz Piec "Czarny Apostoł" – pobierz epub, mobi, pdf lub przeczytaj online. Zamieszczaj komentarze, recenzje i głosuj na swoje ulubione.

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę