Macierewicz. Jak to się stało

Tekst
Oznacz jako przeczytane
Jak czytać książkę po zakupie
Opis książki

"Tysiące godzin w IPN, Bibliotece Narodowej i Archiwum Akt Nowych. Dziesiątki rozmów ze świadkami historii. Ponad 400 dni spędzonych nad starymi dokumentami, pisanymi niejednym alfabetem.

Tomasz Piątek kontynuuje swoje śledztwo. Szuka odpowiedzi na pytanie: jak to się stało? Skąd na polskiej scenie politycznej i w gabinetach ministerialnych wziął się Antoni Macierewicz?

To, co Piątek odkrywa, zaskoczy nawet tych, którzy przeczytali książkę „Macierewicz i jego tajemnice”. Jak się okazuje, w komunistycznej Służbie Bezpieczeństwa działała grupa wybitnie inteligentnych i bezwzględnych funkcjonariuszy ściśle związanych z Moskwą. Ich specjalnością było rozbijanie opozycji i tworzenie posłusznej łże-prawicy na komunistycznej smyczy. Otaczali szczególną opieką niektórych młodych buntowników.

Czy liczne koincydencje, które łączą byłego ministra obrony z ludźmi Kremla, powstały ot tak? Czy są wynikiem przypadku? Nie zrozumiemy dzisiejszej działalności Macierewicza, jej istoty i przyczyn, jeśli nie sięgniemy do przeszłości. To właśnie zrobił Tomasz Piątek, który przedstawia swoje ustalenia w nowej książce „Macierewicz. Jak to się stało”."

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 0+
  • Data dodania do LitRes: 12 marca 2019
Tomasz Piątek "Macierewicz. Jak to się stało" — ebook, pobierz w formatach mobi, epub, txt, pdf lub czytaj online. Zamieszczaj komentarze, recenzje i głosuj na swoje ulubione.
Krystian Smolka
20 lutego 2020

Poprzednia część, bardziej neutralna, mogła zdecydowanie przyciągnąć szersze grono czytelników. Ta, nie jest dla każdego. Bez jakiejkolwiek wiedzy o historii PRL nie ma szans na zrozumienie tej pozycji. Ponad to, tytuł jest nieco mylący. Treść nie mówi jedynie o Macierewiczu, poruszonych zostało znacznie więcej kwestii. Dla mnie rzetelna, momentami nawet porażająca i odważna lektura. Polecam.

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę