3 książki za 34.99 oszczędź od 50%

Wenanty Katarzyniec

Tekst
Polski Szarbel
Przeczytaj fragment
Oznacz jako przeczytane
Jak czytać książkę po zakupie
Opis książki

„Święty Szarbel” z Kalwarii Pacławskiej

W trakcie krótkiego życia o. Wenanty Katarzyniec pomógł Maksymilianowi Kolbemu stworzyć media katolickie i objawił się jako wielki kaznodzieja. Zapewnił jednak swoich współbraci, że najwięcej uczyni… po śmierci.

Tak też się stało. Problem ze znalezieniem pracy, kupno samochodu, spłata wysokiego kredytu, kłopoty biznesowe, a także uciążliwe dolegliwości zdrowotne – wielu świadków potwierdza, że ten pochowany w Kalwarii Pacławskiej zakonnik skutecznie rozwiązuje każdą sprawę. Ci, którym pomógł, nie mają wątpliwości: Wenanty jest taki jak św. Szarbel.

Kim jest tajemniczy przyjaciel Maksymiliana Kolbego? Tomasz P. Terlikowski podąża śladami Sługi Bożego Wenantego Katarzyńca i przekonuje: ten cichutki zakonnik jest wielkim orędownikiem!

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 0+
  • Data dodania do LitRes: 24 września 2019
Tomasz P. Terlikowski "Wenanty Katarzyniec" — ebook, pobierz w formatach mobi, epub, txt, pdf lub czytaj online. Zamieszczaj komentarze, recenzje i głosuj na swoje ulubione.
Metody Berlinski
10 sierpnia 2020

Książka Tomasza Terlikowskiego opisuje życie wspaniałego człowieka oraz kapłana, który swoją postawą jest wzorem do naśladowania. Krótkie, trzydziestodwuletnie życie Wenantego Katarzyńca było pełne trosk i wyrzeczeń oraz biedy. Jednakże człowiek ten cechował się niesamowitą siłą woli i dotarł do wyznaczonego przez siebie celu. Dla mnie książka ta stanowi źródło pokrzepienia i nadziei na lepsze jutro. Kiedy czytam życiorys tego świętego zastanawiam się nad własnym postępowaniem i wyznaczonymi celami w życiu. Popadam w stan zadumy i refleksji. Biografie zawsze pokazują mi jak różni jesteśmy, a jak jednak bardzo bliscy w pewnych kwestiach. Warto zapoznać się z tak niezwykłą postacią świętego. Polecam

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę