ALEO Burza na północyTekst

Przeczytaj fragment
Oznacz jako przeczytane
Jak czytać książkę po zakupie
Opis książki

Czy wielkich czynów mogą dokonywać tylko wielcy bohaterowie?


Aleo, nastolatka o rubinowych włosach, jakich na próżno szukać w całym królestwie Adonu, wiedzie całkiem zwyczajne życie. Osierocona w dzieciństwie, na co dzień mieszka u wuja, pomagając mu w prowadzeniu domu. Los jednak szykuje dla niej przyszłość pełną niespodzianek i wyzwań. Pewnego dnia dziewczyna dowiaduje się, że zgodnie z prawem gwiazdy wieczornej jest prawowitą dziedziczką tronu. Jako pierworodne dziecko pierworodnego ojca staje przed niezwykłym zadaniem. Co oznacza przepowiednia, która mówi, że los odkupi Rubin z Kalantari?


Tomasz Miękina tworzy w swojej powieści misternie skonstruowany świat, tyleż baśniowy i malowniczy, co realistyczny i groźny. Świat, w którym legendy i przepowiednie przenikają się ze zwykłą codziennością, gdzie dobro nieustannie walczy ze złem, a pragnienie władzy i zemsty za wszelką cenę zawsze obnaża ludzkie słabości.


Dla dziewczyny czas się zatrzymał. Świat wkoło niej zawirował. Czuła, że zaraz się przewróci. Oparła się o stół. Jej duże szafirowe oczy teraz powiększyły się jeszcze bardziej. Wpatrzone w nieco zamglony wzrok stryja, który spokojnie siedział na krześle, zdawały się pytać: „Dlaczego, dlaczego ja?”. Fere nie ukrywał zdziwienia. Decyzja króla, chociaż słuszna, wydawała mu się niezrozumiała. Co musiało się stać? – myślał w duchu. Po tylu latach rządów. Nie mógł przywyknąć do tej myśli. Wszystko nastąpiło tak szybko.

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 16+
  • Data dodania do LitRes: 11 sierpnia 2019
Tomasz Miękina "ALEO Burza na północy" — ebook, pobierz w formatach mobi, epub, txt, pdf lub czytaj online. Zamieszczaj komentarze, recenzje i głosuj na swoje ulubione.
Stefania Komara
28 lipca 2020

Zupełnie nowy autor w moich rękach i rewelacyjny powieściowy debiut. «ALEO Burza na północy» zabrała mnie w świat fantastyki, który zupełnie mnie pochłonął. Świetny pomysł na fabułę i oryginalny świat przedstawiony oraz rządzące w nim reguły. Opisany przez autora krajobraz Kalantari był przepiękny i tak misternie skonstruowany, że mam nadzieję na mapę w przyszłym tomie, a historia młodej Aleo zaangażowała mnie na dobre. Świat, w którym przepowiednie oraz legendy przenikają się ze zwykłą codziennością. Barwne opisy pobudzają wyobraźnię nie dają się oderwać od czytania. Bardzo podobał mi się także lekki styl autora. Czekam już na wydanie kolejnej części by wrócić do tego niezwykłego świata. Gorąco polecam miłośnikom baśni i fantasy.

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę