Tomasz Czarny

Tomasz Czarny

Tomasz Czarny – polski pisarz, promotor gatunku horror ekstremalny nazywany też hardcore horrorem. O autorze Tomasz Czarny z pochodzenia jes... Szczegóły

O autorze

Tomasz Czarny – polski pisarz, promotor gatunku horror ekstremalny nazywany też hardcore horrorem.

O autorze

Tomasz Czarny z pochodzenia jest Wrocławianinem, w życiu tatą Jakuba, a z wykształcenia handlowcem. Jest też przede wszystkim miłośnikiem horroru literackiego i filmowego, fanem horroru ekstremalnego i bizarro. Lubi słuchać death metalu i szeroko pojętego rocka. Tomasz Czarny uwielbia kreatywność i starą szkołę horroru. Nazywa siebie konserwatystą, jeśli chodzi o ten gatunek. Jest wyjątkowo oryginalnym pisarzem, który często przekracza granice. Pisze mocno, dosadnie, tak, by czytelnik od razu był pewien, że ma do czynienia z rasowym, krwistym horrorem. Brian Keene, John Everson, Clive Barker, Ray Garton – to nazwiska, które ukształtowały Tomasza jako pisarza. Przyznaje, że jego mistrzami są również Richard Laymon i Edward Lee.

Twórczość

Pierwsze opowiadanie z gatunku grozy Tomasz Czarny napisał w podstawówce, nazywało się „Demon w metrze”. Pisarz ma na swoim koncie wiele nagradzanych opowiadań, jest współtwórcą pierwszych polskich antologii horroru ekstremalnego: „Gorefikacje” i „Gorefikacje II”. W 2018 roku ukazały się dwie powieści autora „Do piekła i z powrotem” oraz „Folk”. Najnowsza pozycja, wydana w 2019 roku, to „Leśne ostępy”.

Oprócz pisania Tomasz Czarny przeprowadza też wywiady z innymi pisarzami, recenzuje książki, stale współpracuje z kilkoma portalami o tematyce horroru i bardzo dużo czyta.

Książki Tomasza Czarnego można przeczytać online na stronie Litres lub pobrać w formatach mobi, epub, txt, pdf.

Podobni autorzy