Jak pozostać człowiekiem w tym piep*onym świecieTekst

Przeczytaj fragment
Oznacz jako przeczytane
Jak czytać książkę po zakupie
Opis książki

Jak możemy być bardziej uważni, kiedy świat jest tak pokręcony?


Ta książka pokazuje, jak rozwinąć zdolności, które pomogą zachować człowieczeństwo – zwracać uwagę, wyrażać głęboką troskę i odczuwać więzi – nawet w beznadziejnych sytuacjach.


Być może próbowaliście praktyk mindfulness i doznaliście rozczarowania. Prawdopodobnie kazano wam usiąść na poduszce w ciemnym pokoju, medytować albo liczyć oddechy. Tymczasem uważność nie polega na odcinaniu się od problemów, lecz na otwieraniu się na świat i łączeniu z emocjami innych żywych istot. Poznanie siebie pozwoli zaakceptować własne cierpienie, a w rezultacie uleczyć się, zmienić, rozwinąć i znaleźć spokój.


Jak pozostać człowiekiem w tym popiep*nym świecie to książka pełna osobistych historii z podróży, podczas której Tim Desmond uczył się pod okiem mistrza zen Thich Nhat Hanha. Pokazuje nam, jak przetrzymać liczne życiowe sztormy z pomocą samowspółczucia, wdzięczności i nadziei.


Obyśmy wszyscy byli szczęśliwi.

Obyśmy wszyscy byli zdrowi.

Obyśmy wszyscy byli bezpieczni.

Obyśmy wszyscy byli kochani.

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 12+
  • Data dodania do LitRes: 25 października 2019
Tim Desmond "Jak pozostać człowiekiem w tym piep*onym świecie" — ebook, pobierz w formatach mobi, epub, txt, pdf lub czytaj online. Zamieszczaj komentarze, recenzje i głosuj na swoje ulubione.
Bogumiła Baka
27 marca 2020

Tak jak sam tytuł wskazuje autor postawił na mocno kolokwialną, prostą narrację. Podejrzewam, że zabieg ten ma na celu dotarcie do jak najszerszego grona czytelników. Muszę powiedzieć, że książka mnie poruszyła, w dobie konsumpcjonizmu i zapomnieniu o najprostszych wartościach, które sprawiają ,że jesteśmy szczęśliwi, warto zatrzymać się i pomyśleć dokąd to wszystko zmierza i czy aby na pewno ignorancja tych wartości to dobry wybór. Zdaniem autora powrót do empatii, troski i współczucia, nawet czasami kosztem poświęcenia większej ilości czasu czy kariery, pomoże nam czuć się szczęśliwszymi, a ja podzielam jego zdanie w stu procentach. Polecam gorąco, świetna lektura dla każdego.

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę