Tajemnica eksplodujących zębów oraz inne ciekawostki z historii medycyny

Tekst
Przeczytaj fragment
Oznacz jako przeczytane
Jak czytać książkę po zakupie
Opis książki

Tajemnicza seria eksplozji zębów to tylko jedna z wielu szokujących zagadek odkrytych przez autora na łamach starych czasopism medycznych. Thomas Morris, wnikliwy badacz historii medycyny, oddaje do rąk czytelnika jedną z najbardziej niesamowitych i zadziwiających kolekcji tego rodzaju osobliwości. Z pasją i humorem opowiada o najbardziej niezwykłych chorobach i najbardziej niedorzecznych kuracjach, przerażających operacjach i niefortunnych zdarzeniach, w które wprost trudno uwierzyć. Bo chociaż wszystko to zdarzyło się naprawdę, wcale niełatwo dać wiarę w historię kobiety, która oddawała mocz przez nos, niemowlęcia, które potrafiło spędzić ponad pół godziny pod wodą, czy francuskiego wojskowego, który sam przeprowadził na sobie operację z powodu kamicy pęcherza moczowego. Nie wspominając już o chłopcu krzyczącym gęsim głosem, po wciągnięciu do dróg oddechowych gęsiej krtani.

Bez względu na to, jak wstydliwe są opisane schorzenia i jak absurdalne stosowano sposoby leczenia, wszystkie przypadki opisane w «Tajemnicy eksplodujących zębów» mówią wiele o wiedzy (czy może ignorancji) dziewiętnastowiecznych medyków i o niebywałej żywotności ich pacjentów.

Thomas Morris jest brytyjskim pisarzem i historykiem medycyny.

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 16+
  • Data dodania do LitRes: 15 października 2020
  • Rozmiar: 340 str. 14 ilustracji
  • ISBN: 9788382345148
  • Tłumacz: Adam Tuz
  • Wydawca: Prószyński Media
  • Spis treści
Thomas Morris "Tajemnica eksplodujących zębów oraz inne ciekawostki z historii medycyny" — ebook, pobierz w formatach mobi, epub, txt, pdf lub czytaj online. Zamieszczaj komentarze, recenzje i głosuj na swoje ulubione.
Pakosław Lisiewski
30 grudnia 2020

Fascynująca pozycja, którą czytałem z zapartym tchem! Dzięki niej będziesz miał o czym opowiadać znajomym :) Polecam. Na pewno podzielę się tą książką z przyjaciółmi i rodziną.

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę