Zasłona dymna

Audio
0
Recenzje
Oznacz jako przeczytane
Jak słuchać książki po zakupie
Tekst
Zasłona dymna
E-book
34,99 
Szczegóły
Opis książki

Noc sylwestrowa. Alexander Blix patroluje ulice Oslo, gdy na Rådhuskaia, w środku tłumu, wybucha bomba. W chaosie, który powstaje, Blix ratuje z basenu portowego nieprzytomną, mocno poparzoną kobietę. Gdy poznaje jej nazwisko, przypomina mu się dawna sprawa zaginięcia dziecka.

Roczna Patricia została porwana razem z wózkiem, w którym leżała. Dziesięć lat później, podczas gdy w Oslo zostaje podwyższony stopień zagrożenia terrorystycznego, jej skazany za zabójstwo ojciec dostaje pocztą zdjęcie dziewczynki w wieku szkolnym. Jest przekonany, że to zaginiona Patricia.

Dziennikarka Emma Ramm przeżywa osobistą tragedię w związku z zamachem bombowym i próbuje się z tego otrząsnąć w jedyny znany sobie sposób: angażując się w dziennikarstwo śledcze. Drogi Blixa i Ramm znowu się krzyżują. Blix prowadzi śledztwo konsekwentnie podążając własnymi ścieżkami, a Emma przez cały czas depcze mu po piętach.

ZASŁONA DYMNA to powieść o brzemiennych w skutki wyborach i o tym, do czego może doprowadzić desperacja, kiedy sieć kłamstw zaczyna się rwać.

Jørn Lier Horst (ur. 1970) i Thomas Enger (ur. 1973) połączyli swe siły i stworzyli rewelacyjny thriller o międzynarodowej renomie. Na co dzień każdy z nich kontynuuje własną popularną serię powieści kryminalnych, której głównym bohaterem jest odpowiednio inspektor William Wisting i dziennikarz Henning Juul.

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 16+
  • Data dodania do LitRes: 07 lipca 2021
  • Czas trwania: min - sek.
  • ISBN: 9788366420472
  • Tłumacz: Milena Skoczko
  • Lektor: Tomasz Sobczak
  • Wydawca: Smak Słowa
  • Spis treści
Thomas Enger "Zasłona dymna" – pobierz audiobook w formacie MP3 lub słuchaj za darmo online.
Inne wersje
Zasłona dymna
E-book
34,99 
Książka należy do serii
«Mroczny zaułek»
Nieobliczalni
Punkt zero
Zasłona dymna
-5%

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę