3 książki za 34.99 oszczędź od 50%
Tess Gerritsen

Tess Gerritsen

Tess Gerritsen – amerykańska pisarka literatury współczesnej specjalizująca się w gatunkach thriller i detektywistycznym. Tess urodziła się ... Szczegóły

O autorze

Tess Gerritsen – amerykańska pisarka literatury współczesnej specjalizująca się w gatunkach thriller i detektywistycznym.

Tess urodziła się 12 czerwca 1953 r. w San Diego w Kalifornii, w rodzinie restauratora pochodzącego z Chin. Warto zauważyć, że jeden z pradziadków Gerritsen był znanym chińskim poetą. W młodości Tess bardzo interesowała się naukami przyrodniczymi, w szczególności biologią.

W wieku 22 lat została absolwentką Uniwersytetu Stanford, gdzie uzyskała tytuł licencjata z antropologii. Cztery lata później kontynuowała naukę na Uniwersytecie w San Francisco, gdzie ukończyła edukację medyczną. Aby odbyć praktykę lekarską, Tess przeprowadziła się na Hawaje, gdzie później rozpoczęła prywatną działalność ze swoim mężem. Później, aby uciec rutyny, Gerritsen zagłębiała się w czytaniu romantycznych opowiadań.

Twórczość

Pierwszy test pióra dla Tess zdarzył się podczas urlopu macierzyńskiego. Już w 1987 roku ujrzała światło dzienne jej pierwsza powieść „Telefon po północy”. Praca została napisana w gatunku thrillera romantycznego, co zaowocowało serią ośmiu kolejnych kontynuacji.

W 1993 roku Gerritsen została autorem scenariusza do serialu telewizyjnego „In Drift”, który był emitowany w telewizji CBS. Trzy lata później Tess wydała swoją pierwszą powieść pt. „Dawca”.

W pracy pisarka opowiedziała historię bostońskiego chirurga kardiologicznego Abby Mateo, który staje przed decyzją komu oddać serce przekazane do przeszczepu – skromnemu chłopcu niż zamożnej kobiecie. Okazuje się jednak, że narząd dawcy pochodzi z podejrzanych źródeł, dlatego Abby postanawia rozgryźć tę skomplikowaną zagadkę.

Najpopularniejsze pozycje literackie autorki wśród rosyjskojęzycznych czytelników to:

  • „Chirurg”;
  • „Ogród kości”;
  • „Znam sekret”

Książki Tess Gerritsen kilkakrotnie zajmowały trzy pierwsze pozycje na liście bestsellerów w USA, a także są uznawane za najlepsze książki zagraniczne. Talent literacki pisarki został uhonorowany nagrodą Nero. Wielu krytyków i czytelników nazywa ją „królową napięcia”, ponieważ umiejętnie łączy w swoich pracach dynamiczną, intensywną fabułę i doskonale dopełniające ją detale


Podobni autorzy