Piramidy

Tekst
Z serii: Świat dysku #7
Przeczytaj fragment
Oznacz jako przeczytane
Jak czytać książkę po zakupie
Opis książki

Djelibeybi – starożytne królestwo w dolinie rzeki… Teppic – powracający z dalekiego

Ankh-Morpork, by zasiąść na tronie… Dios – najwyższy kapłan… I piramidy.

Najlepsza książka Pratchetta od czasu poprzedniej. A w niej: dlaczego matematyka rozwija się w krajach gorących, co robią piramidy oprócz ostrzenia żyletek, co rabują piraci, co myślą umarli, dlaczego żółwie nienawidzą filozofii a kozy – religii.

Terry Pratchett – Urodził się 28 kwietnia 1948 roku w Beaconsfield, zmarł 12 marca 2015. Jako autor opowiadań zadebiutował w wieku 13 lat. Już wtedy było oczywiste, że czeka go świetlana przyszłość. W 1965 roku zaczął pracować jako dziennikarz. W 1971 roku wydana została jego pierwsza powieść „The Carpet People”, a potem kolejne „The Dark Side of the Sun” (1976) i „Strata” (1981). W 1980 roku został rzecznikiem prasowym Centralnego Zarządu Elektroenergetyki. W 1983 roku wydana została jego pierwsza powieść z cyklu Świat Dysku – «Kolor magii». Po ukazaniu się w 1986 roku książek «Blask fantastyczny» i «Mort» Terry Pratchett zdecydował się poświęcić wyłącznie pisaniu. Od tego czasu zarówno ilość wydanych i sprzedawanych książek, jak i popularność pisarza systematycznie wzrasta. Pratchett był także autorem kilku książek dla młodych czytelników. W 1998 roku został uhonorowany przez królową brytyjską Orderem Imperium Brytyjskiego za zasługi dla literatury.

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 12+
  • Data dodania do LitRes: 23 grudnia 2020
  • ISBN: 9788382345773
  • Tłumacz: Piotr W. Cholewa
  • Wydawca: Prószyński Media
  • Spis treści
Terry Pratchett "Piramidy" — ebook, pobierz w formatach mobi, epub, txt, pdf lub czytaj online. Zamieszczaj komentarze, recenzje i głosuj na swoje ulubione.
Książka należy do serii
«Świat dysku»
Eryk
Wyprawa czarownic
Na glinianych nogach
-5%
Julia Tokarska
26 lutego

Jeśli ktoś lubuje się w ożywających mumiach (bardzo dowcipnych i pomysłowych, mimo że mózgi znajdowały się w słojach obok ciała), energii magicznej i przeskakiwaniu wymiarów rzeczywistości, to książka ta jest bez wątpienia lekturą obowiązkową. Jest lekko, jest zabawnie, jest sarkastycznie, a autor na cel swoich szyderstw obrał sobie kraj, który starożytnym Egiptem nie jest, ale Egipt bardzo przypomina. Polecam!!!

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę