Ostatni kontynentTekst

Z serii: Świat dysku #22
Oznacz jako przeczytane
Jak czytać książkę po zakupie
Nie masz czasu na czytanie?
Posłuchaj fragmentu
Ostatni kontynent
Ostatni kontynent
− 20%
Otrzymaj 20% rabat na e-booki i audiobooki
Kup zestaw za 56  44,80 
Ostatni kontynent
Ostatni kontynent
Audiobook
Czyta Ireneusz Załóg
28  20,44 
Szczegóły
Opis książki

Coś zaginęło na Niewidocznym Uniwersytecie – najbardziej prestiżowej (tzn. jedynej) instytucji naukowej w Ankh-Morpork. Brakuje profesora – ale grupa poszukiwawcza jest w drodze! Zespół starszych magów podąży jego tropem, dokądkolwiek by prowadził, nawet na drugi koniec Dysku, gdzie Ostatni Kontynent, Czteriksy, wciąż jest w stadium budowy.

Wyobraźcie sobie magiczną krainę, gdzie deszcz jest tylko mitem, gdzie to, co zwykłe, jest niezwykłe, a przeszłość i teraźniejszość biegną ramię w ramię.

Przeżyjcie grozę spotkania z Szalonym Krasnoludem, Wojownikiem Szos, Śmiercią, jednym czy drugim Stwórcą i przerażającym Pasztecikowym Pływakiem…

Wczujcie się w tę pasję, kiedy mieszkańcy Ostatniego Kontynentu odkrywają, co się dzieje, kiedy pada deszcz, a rzeki wypełniają się wodą (na przykład trzeba odwołać regaty)…

Terry Pratchett – Urodził się 28 kwietnia 1948 roku w Beaconsfield, zmarł 12 marca 2015. Jako autor opowiadań zadebiutował w wieku 13 lat. Już wtedy było oczywiste, że czeka go świetlana przyszłość. W 1965 roku zaczął pracować jako dziennikarz. W 1971 roku wydana została jego pierwsza powieść „The Carpet People”, a potem kolejne „The Dark Side of the Sun” (1976) i „Strata” (1981). W 1980 roku został rzecznikiem prasowym Centralnego Zarządu Elektroenergetyki. W 1983 roku wydana została jego pierwsza powieść z cyklu Świat Dysku – «Kolor magii». Po ukazaniu się w 1986 roku książek «Blask fantastyczny» i «Mort» Terry Pratchett zdecydował się poświęcić wyłącznie pisaniu. Od tego czasu zarówno ilość wydanych i sprzedawanych książek, jak i popularność pisarza systematycznie wzrasta. Pratchett był także autorem kilku książek dla młodych czytelników. W 1998 roku został uhonorowany przez królową brytyjską Orderem Imperium Brytyjskiego za zasługi dla literatury.

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 12+
  • Data dodania do LitRes: 23 grudnia 2020
  • ISBN: 9788382345766
  • Tłumacz: Piotr W. Cholewa
  • Wydawca: Prószyński Media
  • Spis treści
Terry Pratchett "Ostatni kontynent" — ebook, pobierz w formatach mobi, epub, txt, pdf lub czytaj online. Zamieszczaj komentarze, recenzje i głosuj na swoje ulubione.
Inne wersje
Ostatni kontynent
Audiobook
Czyta Ireneusz Załóg
28  20,44 
Książka należy do serii
«Świat dysku»
Prawda
Eryk
Wyprawa czarownic
-5%
Tobiasz Okoniewski
26 lutego

Niebywały humor oraz kunszt twórczości Terry'ego Pratchetta zabiera nas tym razem do odległego kontynentu XXXX. Kolejny raz przyglądamy się przygodom Rincewinda, a także kompletowi magów z Niewidocznego Uniwersytetu, którzy to mają okazję poznać boga ewolucji. Moim zdaniem «Ostatni kontynent» to najlepsza powieść z cyklu Świata Dysku. Wszystkie charakterystyczne elementy tego uniwersum są tu na najwyższym poziomie. Tutaj nie ma oparów absurdu a raczej gęste jego chmury. Prawie każdy żart jest znakomity, pierwszy raz tak się uśmiałem czytając książkę. Musicie przeczytać!

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę