CzarodzicielstwoTekst

Z serii: Świat dysku #5
Oznacz jako przeczytane
Jak czytać książkę po zakupie
Nie masz czasu na czytanie?
Posłuchaj fragmentu
Czarodzicielstwo
Czarodzicielstwo
− 20%
Otrzymaj 20% rabat na e-booki i audiobooki
Kup zestaw za 56  44,80 
Czarodzicielstwo
Czarodzicielstwo
Audiobook
Czyta Janusz Zadura
28  20,44 
Szczegóły
Opis książki

Narodził się Czarodziciel – czarownik tak potężny, że w porównaniu z jego mocą wszelka magia jest tylko dziecinną zabawką. Samo jego istnienie doprowadza Świat Dysku, który oczywiście jest płaski i płynie w przestrzeni na grzbiecie gigantycznego żółwia, na krawędź totalnej wojny taumaturgicznej. To niedobrze. Na jego drodze stoi jedynie Rincewind, nieudany mag, który chce ocalić świat, a przynajmniej tę część, która zawiera jego osobę. W przygodzie uczestniczą nowe postaci: Conena, barbarzyńska fryzjerka, Nijel Niszczyciel (którego matka wciąż zmusza do noszenia wełnianej bielizny) i być może pierwszy dżin-yuppie, który zajmuje się lampami jako potencjalnie obiecującym rynkiem. Los prowadzi ich na Wschód, czy też w stronę Osi czy jakoś tak.

Terry Pratchett – Urodził się 28 kwietnia 1948 roku w Beaconsfield, zmarł 12 marca 2015. Jako autor opowiadań zadebiutował w wieku 13 lat. Już wtedy było oczywiste, że czeka go świetlana przyszłość. W 1965 roku zaczął pracować jako dziennikarz. W 1971 roku wydana została jego pierwsza powieść „The Carpet People”, a potem kolejne „The Dark Side of the Sun” (1976) i „Strata” (1981). W 1980 roku został rzecznikiem prasowym Centralnego Zarządu Elektroenergetyki. W 1983 roku wydana została jego pierwsza powieść z cyklu Świat Dysku – «Kolor magii». Po ukazaniu się w 1986 roku książek «Blask fantastyczny» i «Mort» Terry Pratchett zdecydował się poświęcić wyłącznie pisaniu. Od tego czasu zarówno ilość wydanych i sprzedawanych książek, jak i popularność pisarza systematycznie wzrasta. Pratchett był także autorem kilku książek dla młodych czytelników. W 1998 roku został uhonorowany przez królową brytyjską Orderem Imperium Brytyjskiego za zasługi dla literatury.

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 12+
  • Data dodania do LitRes: 23 grudnia 2020
  • ISBN: 9788382345759
  • Tłumacz: Piotr W. Cholewa
  • Wydawca: Prószyński Media
  • Spis treści
Terry Pratchett "Czarodzicielstwo" — ebook, pobierz w formatach mobi, epub, txt, pdf lub czytaj online. Zamieszczaj komentarze, recenzje i głosuj na swoje ulubione.
Inne wersje
Czarodzicielstwo
Audiobook
Czyta Janusz Zadura
28  20,44 
Książka należy do serii
«Świat dysku»
Prawda
Eryk
Wyprawa czarownic
-5%
Michalina Biela
26 lutego

Lubię wszystkie książki Pracza, jednak te najwcześniejsze mają najwięcej magii i uroku :) Wspaniały humor, świetna akcja i przezabawne postacie. Uwielbiam tych nieporadnych, fajtłapowatych magów! Do tego wewnętrzne rozterki Rincewinda (wzywające libido to nie żarty), Conena mająca chęć zabicia każdego obcego, który jest w zasięgu i bardzo groźny Nijel, który jest na tyle barbarzyński, że nie mówi «dziękuję». No i Czterej Jeźdźcy Apokalipsy… Więcej nie trzeba! Dwa razy popłakałam się ze śmiechu. Ukłon dla autora!

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę