Trzy wiedźmyTekst

Z serii: Świat dysku #6
Oznacz jako przeczytane
Jak czytać książkę po zakupie
Opis książki

Król Verence, władca Lancre, został zamordowany i snuje się teraz jako duch po zamku. Czarownice ocaliły maleńkiego synka Verence'a i oddały go na wychowanie aktorom z wędrownej trupy. W Lancre objął władzę okrutny książę Felmet z jeszcze okrutniejszą małżonką. Poddani nie lubią nowego władcy. Duch Verence'a nieźle musi się nakombinować, aby zawrzeć wreszcie sojusz z wiedźmami. Wspólnie doprowadzą do powrotu prawowitej dynastii na tron.

Terry Pratchett – Urodził się 28 kwietnia 1948 roku w Beaconsfield, zmarł 12 marca 2015. Jako autor opowiadań zadebiutował w wieku 13 lat. Już wtedy było oczywiste, że czeka go świetlana przyszłość. W 1965 roku zaczął pracować jako dziennikarz. W 1971 roku wydana została jego pierwsza powieść „The Carpet People”, a potem kolejne „The Dark Side of the Sun” (1976) i „Strata” (1981). W 1980 roku został rzecznikiem prasowym Centralnego Zarządu Elektroenergetyki. W 1983 roku wydana została jego pierwsza powieść z cyklu Świat Dysku – «Kolor magii». Po ukazaniu się w 1986 roku książek «Blask fantastyczny» i «Mort» Terry Pratchett zdecydował się poświęcić wyłącznie pisaniu. Od tego czasu zarówno ilość wydanych i sprzedawanych książek, jak i popularność pisarza systematycznie wzrasta. Pratchett był także autorem kilku książek dla młodych czytelników. W 1998 roku został uhonorowany przez królową brytyjską Orderem Imperium Brytyjskiego za zasługi dla literatury.

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 12+
  • Data dodania do LitRes: 22 grudnia 2020
  • ISBN: 9788382345797
  • Tłumacz: Piotr W. Cholewa
  • Wydawca: Prószyński Media
  • Spis treści
Terry Pratchett "Trzy wiedźmy" — ebook, pobierz w formatach mobi, epub, txt, pdf lub czytaj online. Zamieszczaj komentarze, recenzje i głosuj na swoje ulubione.
Książka należy do serii
«Świat dysku»
Prawda
Eryk
Wyprawa czarownic
-5%
Milena Swierczek
24 lutego

Pratchett jest pisarzem specyficznym – albo się go uwielbia albo nienawidzi, ja bardzo takie poczucie humoru lubię i jego książki pomagają oderwać mi się od rzeczywistości i szarego świata. Książka «Trzy wiedźmy» daje niesłychanie rozgrywki słowne, cytaty, odniesienia do innej literatury itp. Ja się bawiłam świetnie. Z każdą chwilą rosła moja miłość do T. Pratchetta i coraz bardziej żałuję że nic już więcej nie napisze. A szkoda, bo to dobra intelektualna rozrywka. Czytajcie, bo warto. Ból brzucha ze śmiechu gwarantowany.

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę