Ruchome obrazkiTekst

Z serii: Świat dysku #10
Przeczytaj fragment
Oznacz jako przeczytane
Jak czytać książkę po zakupie
Opis książki

Kolejna powieść mistrza literatury fantastycznej poświęcona „Światu Dysku”. Ukryte we wnętrzu kamer chochliki błyskawicznie malują kolejne klatki na celuloidowej taśmie. Świat Dysku odkrywa magię Srebrnego Ekranu! Nie wystarczy jednak usiąść w kinowym fotelu i z przejęciem śledzić losy bohaterów «Porwanego wiatrem», najdziwniejszego filmu o Wojnie Domowej, jaki kiedykolwiek powstał. Przede wszystkim trzeba wyjaśnić, jaką tajemnicę skrywa wzgórze Świętego Gaju (czyli Holy Woodu), nie przejmując się tym, że Gaspode, Cudowny Pies, ma wielką ochotę na to, by uratować świat…

Terry Pratchett – Urodził się 28 kwietnia 1948 roku w Beaconsfield, zmarł 12 marca 2015. Jako autor opowiadań zadebiutował w wieku 13 lat. Już wtedy było oczywiste, że czeka go świetlana przyszłość. W 1965 roku zaczął pracować jako dziennikarz. W 1971 roku wydana została jego pierwsza powieść „The Carpet People”, a potem kolejne „The Dark Side of the Sun” (1976) i „Strata” (1981). W 1980 roku został rzecznikiem prasowym Centralnego Zarządu Elektroenergetyki. W 1983 roku wydana została jego pierwsza powieść z cyklu Świat Dysku – «Kolor magii». Po ukazaniu się w 1986 roku książek «Blask fantastyczny» i «Mort» Terry Pratchett zdecydował się poświęcić wyłącznie pisaniu. Od tego czasu zarówno ilość wydanych i sprzedawanych książek, jak i popularność pisarza systematycznie wzrasta. Pratchett był także autorem kilku książek dla młodych czytelników. W 1998 roku został uhonorowany przez królową brytyjską Orderem Imperium Brytyjskiego za zasługi dla literatury.

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 12+
  • Data dodania do LitRes: 22 grudnia 2020
  • ISBN: 9788382345780
  • Tłumacz: Piotr W. Cholewa
  • Wydawca: Prószyński Media
  • Spis treści
Terry Pratchett "Ruchome obrazki" — ebook, pobierz w formatach mobi, epub, txt, pdf lub czytaj online. Zamieszczaj komentarze, recenzje i głosuj na swoje ulubione.
Książka należy do serii
«Świat dysku»
Prawda
Eryk
Wyprawa czarownic
-5%
Wiara Balcerzak
24 lutego

Jedna z najlepszych i najmocniejszych książek Terry'ego Pratchetta ze Świata Dysku. Doskonała, wielopiętrowa kpina z przemysłu filmowego, pełna odniesień do popkultury i przekomicznych scen. Bardzo trafnie wyolbrzymione zasady rządzące się hollywoodzkimi produkcjami, wpleciona w to ciekawa fabuła, humor i charakterystyczni bohaterowie. Świat Dysku mnie pochłonął, jest mi pragnieniem, spełnieniem i odpoczynkiem, a „Ruchome obrazki” to kolejna solidna pozycja w tym świecie. Polecam!

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę