Wolni Ciut LudzieAudio

Z serii: Świat dysku #30
Posłuchaj fragmentu
Oznacz jako przeczytane
Jak słuchać książki po zakupie
Wolni Ciut Ludzie
Wolni Ciut Ludzie
E-book
28 
Szczegóły
Opis książki

Każda kraina potrzebuje własnej czarownicy…

Na wysokich halach, w rzece pojawia się potwór, a na drodze bezgłowy jeździec. Teraz, kiedy nie ma już babci Obolałej, tylko młoda Tiffany Obolała może strzec granic. By nie wpuścić tu… różnych rzeczy. To jej kraina. Jej obowiązek. Ale zadziwiające, jak pomocna może się okazać horda niesfornych piktali, jeśli tylko skieruje się ich we właściwą stronę i jeśli najpierw przestaną bić się między sobą…

Terry Pratchett był uznanym pisarzem, twórcą bestsellerowego cyklu książek o świecie Dysku, z których pierwsza – „Kolor magii” – ukazała się w roku 1983. Czterdziesta pierwsza i ostatnia powieść o Dysku, „Pasterska korona”, została wydana w roku 2015. Książki były często adaptowane jako sztuki teatralne i filmy. Terry Pratchett był laureatem wielu nagród, między innymi Carnegie Medal; otrzymał też tytuł szlachecki za zasługi dla literatury. Zmarł w roku 2015.

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 12+
  • Data dodania do LitRes: 28 września 2020
  • ISBN: 9788381694339
  • Tłumacz: Piotr W. Cholewa
  • Lektor: Maciej Kowalik
  • Wydawca: Prószyński Media
  • Spis treści
Terry Pratchett "Wolni Ciut Ludzie" – pobierz audiobook w formacie MP3 lub słuchaj za darmo online.
Inne wersje
Wolni Ciut Ludzie
E-book
28 
Książka należy do serii
«Świat dysku»
Zimistrz
W północ się odzieję
Pasterska korona
-5%
Klementyna Gural
29 listopada 2020

Terry Pratchett to niezmiennie jeden z moich ulubionych brytyjskich autorów fantasy. «Wolni Ciut Ludzie» to kolejna i na pewno nie ostatnia, rewelacyjna pozycja od pisarza, którą przeczytałam na raz, doskonale się bawiąc. Humor trafiony w mój gust w stu procentach, momentami śmiałam się na głos, zwłaszcza przy niektórych dialogach. Również ogromne brawa dla tłumacza, bo przekład Pratchetta to niełatwy orzech do zgryzienia, a on poraził sobie śpiewająco. Zachęcam wszystkich amatorów angielskiego humoru oraz kompletnie odrealnionych światów do przeczytania tej książki.

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę