3 książki za 34.99 oszczędź od 50%

Wiedźmie drzewo

Tekst
Oznacz jako przeczytane
Jak czytać książkę po zakupie
Opis książki

Nowa, błyskotliwa, trzymająca w napięciu powieść irlandzkiej pisarki, którą „Washington Post” uznał za najważniejszą autorkę kryminałów ostatniego dziesięciolecia.


Toby jest rozpieszczanym przez los lekkoduchem. Ma wspaniałych przyjaciół, świetną dziewczynę i pracę, którą lubi i w której doskonale się sprawdza. Jego beztroskie życie przerywa dramatyczne wydarzenie – Toby przyłapuje na gorącym uczynku włamywaczy i zostaje przez nich brutalnie pobity.


Fizyczne i psychiczne rany leczy na prowincji, w domu, w którym jako dziecko spędzał wakacje z kuzynami. Opiekując się śmiertelnie chorym wujem, Toby stopniowo dochodzi do siebie. Czuje się już naprawdę dobrze, kiedy musi się zmierzyć ze wstrząsającym odkryciem: w pniu rosnącego w ogrodzie starego wiązu zostaje znaleziony ludzki szkielet.


Badania dowodzą, że kości należą do jednego ze szkolnych kolegów Toby’ego, a śledztwo policji wkrótce koncentruje się właśnie na nim. Usiłując dowiedzieć się, co naprawdę wydarzyło się w gospodarstwie wuja, Toby odkrywa mroczne sekrety z przeszłości swojej i własnej rodziny. Okazuje się, że to, co pamięta z dzieciństwa, jest tylko wyobrażeniem, a prawda jest zupełnie inna…


Powieść Wiedźmie drzewo znalazła się w wielu zestawieniach najlepszych książek roku:


Jedna z książek, których absolutnie nie wolno przegapić wg VOGUE

Jedna z dziesięciu najlepszych powieści kryminalnych roku wg CRIMEREADS

Jedna z najlepszych książek wg redaktorów LITERARY HUB

Jedna z najlepszych książek roku według Jane Maslin, redaktorki dziennika THE NEW YORK TIMES

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 0+
  • Data dodania do LitRes: 22 maja 2019
Tana French "Wiedźmie drzewo" — ebook, pobierz w formatach mobi, epub, txt, pdf lub czytaj online. Zamieszczaj komentarze, recenzje i głosuj na swoje ulubione.
Kunegunda Dobrzynska
23 marca 2020

Świetny kryminał z elementami psychologicznym. Spotkałam się raczej z chłodnymi opiniami na temat tej pozycji, co nie do końca jest dla mnie zrozumiałe. Książka ma wszystkie cechy kryminału, które lubię, nic dodać nic ująć. Jest to moje pierwsze spotkanie z autorką i na pewno sięgnę po inne jej książki. Polecam.

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę