Tadeusz Biedzki

Tadeusz Biedzki

Tadeusz Biedzki O autorze Tadeusz Biedzki – polski autor literatury podróżniczej, dziennikarz i dyplomata. Pisarz urodził się w 1953 roku R... Szczegóły

O autorze

Tadeusz Biedzki

O autorze

Tadeusz Biedzki – polski autor literatury podróżniczej, dziennikarz i dyplomata.

Pisarz urodził się w 1953 roku Rudzie Śląskiej, gdzie również uczęszczał do III LO, następnie kształcił się na na Akademii Ekonomicznej w Katowicach. Podczas studiów Biedzki rozpoczął współpracę z «„Dziennikiem Zachodnim“». Pracował także dla magazynu «„Trybuna Śląska“», «„Polityka“» i «„Panorama“».

W roku 1981 dziennikarz został zwolniony z działalności dla «„Panoramy“» i dostał zakaz podejmowania jakiejkolwiek aktywności z mediami. Został także zatrzymany za gromadzenie i przechowywanie materiałów dotyczących stanu wojennego w Polsce. W tym czasie pisał też dla prasy podziemnej.

Po wyjściu z aresztu rozpoczął współpracę z «„Przeglądem tygodniowym“» w Warszawie, którego redakcja zatrudniała «„dziennikarzy niezweryfikowanych przez władze“».

Do dziś wraz z żoną podróżują po świecie od początku lat 90., odwiedzili wiele krajów, w tym Trzeciego Świata.

Twórczość

Biedzki znany jest także z aktywnej działalności jako Konsul Honorowy Republiki łotewskiej w Katowicach. Wśród licznych przyznanych mu nagród można wyróżnić statuetkę Bursztynowego Motyla im. Arkadego Fiedlera w 2016 roku za swoją książkę «„W piekle eboli“», nagrodę Miles Bonus Zakonu Rycerskiego Templariuszy za książkę „Zabawka Boga” w 2014 roku, czy Złoty Krzyż Zasługi w roku 2000.

Publikacje

Do najbardziej znanych utworów Tadeusza Biedzkiego można zaliczyć:

  • "Wyspy niepoliczone",
  • "W piekle eboli",
  • „Zabawka Boga”,
  • „Miasto na wulkanie”,
  • "Władcy Śląska".

Pobierajcie, kupujcie i czytajcie książki Tadeusza Biedzkiego na serwisie LitRes. A dla tych, którzy wolą słuchać proponujemy szeroką bazę audiobooków.

Podobni autorzy