PokoraTekst

Przeczytaj fragment
Oznacz jako przeczytane
Jak czytać książkę po zakupie
Nie masz czasu na czytanie?
Posłuchaj fragmentu
Pokora
Pokora
− 20%
Otrzymaj 20% rabat na e-booki i audiobooki
Kup zestaw za 70,90  56,72 
Audio
Pokora
Audiobook
Czyta Michał Żurawski
34,90 
Szczegóły
Opis książki

Pożądanie. Władza. Uległość.

Co stracisz, walcząc o godność?

Epicka powieść o rewolucji, wojnie i miłości.

11 listopada 1918. Leutnant Alois Pokora wychodzi ze szpitala na ulice zrewoltowanego Berlina. Stary świat się skończył.

La Belle Époque umarła w okopach I wojny światowej. Nowy świat rodzi się w bólach: na froncie zachodnim i podczas rewolucji, przetaczającej się przez pokonane Niemcy.

Alois nie należał do starego świata, nie należy też do nowego. Syn górnika z Górnego Śląska, zrządzeniem losu wyrwany z proletariackiej rodziny, wszędzie spotyka się z pogardą i odrzuceniem. Samotny i prześladowany, wierzy tylko w erotyczną relację z perwersyjną, dominującą Agnes. Jednak w świecie, który się skończył, nic nie jest prawdziwe.

Pokora to porywająca powieść o miłości, wojnie i rewolucji. Epicka historia o Berlinie i Śląsku, o Niemcach i Polakach, o podziałach społecznych i etnicznych. O pożądaniu, władzy, uległości i cenie, jaką płaci się w walce o godność.

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 16+
  • Data dodania do LitRes: 16 września 2020
  • Rozmiar: 450 str. 1 ilustracja
  • ISBN: 9788308071823
  • Wydawca: Wydawnictwo Literackie
  • Spis treści
Szczepan Twardoch "Pokora" — ebook, pobierz w formatach mobi, epub, txt, pdf lub czytaj online. Zamieszczaj komentarze, recenzje i głosuj na swoje ulubione.
Inne wersje
Pokora
Audiobook
Czyta Michał Żurawski
34,90 
Stanisław Janoski
28 września 2020

W swojej najnowszej powieści Twardoch skupił się na mieszkańcach Górnego Śląska i na samym rejonie. Jako mieszaniec Śląska z dziada pradziada, poczułem wyjątkową więź z ta książką, przedstawione tutaj wydarzenia odnośnie wolnego Górnego Śląska są bardzo wiarygodne i niepokolorowane, jak w wielu publikacjach na te temat. Moim zdaniem «Pokora» to jedna z najlepszych książek Szczepana Twardocha. Niezwykle interesująca, świetnie napisana lektura. Polecam serdecznie.

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę