Pokora

Audio
Posłuchaj fragmentu
Oznacz jako przeczytane
Jak słuchać książki po zakupie
Tekst
Pokora
E-book
36  26,28 
Szczegóły
Opis książki

Pożądanie. Władza. Uległość.

Co stracisz, walcząc o godność?

Epicka powieść o rewolucji, wojnie i miłości.

11 listopada 1918. Leutnant Alois Pokora wychodzi ze szpitala na ulice zrewoltowanego Berlina. Stary świat się skończył.

La Belle Époque umarła w okopach I wojny światowej. Nowy świat rodzi się w bólach: na froncie zachodnim i podczas rewolucji, przetaczającej się przez pokonane Niemcy.

Alois nie należał do starego świata, nie należy też do nowego. Syn górnika z Górnego Śląska, zrządzeniem losu wyrwany z proletariackiej rodziny, wszędzie spotyka się z pogardą i odrzuceniem. Samotny i prześladowany, wierzy tylko w erotyczną relację z perwersyjną, dominującą Agnes. Jednak w świecie, który się skończył, nic nie jest prawdziwe.

Pokora to porywająca powieść o miłości, wojnie i rewolucji. Epicka historia o Berlinie i Śląsku, o Niemcach i Polakach, o podziałach społecznych i etnicznych. O pożądaniu, władzy, uległości i cenie, jaką płaci się w walce o godność.

AUDIOBOOK W INTERPRETACJI MICHAŁA ŻURAWSKIEGO

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 16+
  • Data dodania do LitRes: 29 grudnia 2020
  • ISBN: 9788308070734
  • Lektor: Michał Żurawski
  • Wydawca: Wydawnictwo Literackie
  • Spis treści
Szczepan Twardoch "Pokora" – pobierz audiobook w formacie MP3 lub słuchaj za darmo online.
Inne wersje
Pokora
E-book
36  26,28 
Bogumiła Szyller
02 marca

„Pokora” to wybitna powieść. Tak jak Szczepan Twardoch jest wybitnym pisarzem :-) Tytułowy bohater Alojzy Pokora zagubiony w realiach epoki poszukuje swojej tożsamości. Z pewnością Ślązak, ale na pewno nie Polak, ani Niemiec. Wywodzący się z ubogiej, wielodzietnej rodziny górniczej całe życie pogardzany i prześladowany. Odkąd pamięta nic nie zależało od niego. Zawsze ktoś inny podejmował za niego decyzje. Zrządzeniem losu jako jedyny z rodzeństwa kończy szkoły. Studiuje nawet filozofię. Walcząc na froncie I wojny światowej zostaje odznaczony dwoma Krzyżami Żelaznymi. Wciągnięty wbrew sobie w rewolucję. Żyje, ale nie tego od życia oczekiwał… „Pokora” to książka o pokrętnym ludzkim losie, który wtłacza nas w życie, którego nie chcieliśmy, którego nie oczekiwaliśmy, które często jest przymusem, cierpieniem, rzadziej chwilą spełnienia. Gorąco wam tę książkę polecam!

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę