KrólAudio

Z serii: Król #1
Posłuchaj fragmentu
Oznacz jako przeczytane
Jak słuchać książki po zakupie
Tekst
Król
E-book
32,90 
Szczegóły
Opis książki

Żydowski gangster. Polskie piekło. Warszawa 1937.

Serial na podstawie bestsellerowej powieści na antenie Canal +

Piękne samochody, kobiety, zimna wódka i gorąca krew. Boks, dzielnice nędzy i luksusowe burdele, błoto Woli i eleganckie ulice Śródmieścia. Żydzi i Polacy. Getto ławkowe i walki uliczne. Etniczny, społeczny, religijny i polityczny tygiel Warszawy 1937 roku. A ponad wszystkimi podziałami zasady gangsterskiego świata, w którym siła jest najcenniejszą walutą.

Wszystko zaczyna się w zatłoczonej sali Kina Miejskiego, gdzie rozentuzjazmowana publiczność przygląda się walce bokserskiej. Trwa ostatnie starcie w meczu o drużynowe mistrzostwo stolicy. Polscy kibice dopingują reprezentanta Legii – znanego falangistę Andrzeja Ziembińskiego. Z żydowskich trybun dobiegają okrzyki na cześć zawodnika klubu Makabi Warszawa, Jakuba Szapiry. Ten wieczór należy do niego. Wśród wiwatów jednych i gwizdów drugich, triumfowi Szapiry przyglądają się siedemnastoletni Mojżesz Bernsztajn oraz Kum Kaplica – stary bojownik PPS, socjalista i król warszawskiego półświatka.

Czterdzieści lat później, w Tel Awiwie, emerytowany żołnierz Mosze Inbar pochyla się nad maszyną do pisania, by powrócić do wieczoru, w którym po raz pierwszy ujrzał na ringu pięknego, zuchwałego i niezmiernie pewnego siebie boksera. Wówczas nie wiedział jeszcze, że w 1937 roku to właśnie Szapiro, prawa ręka Kaplicy, zabił jego ojca z powodu niespłaconego długu. Nie przypuszczał też, jak wiele w jego życiu zmieni jeden wieczór i spotkanie z Kumem Kaplicą…

Targani namiętnościami bohaterowie, żywe konflikty i emocje, wciągająca akcja i jej nieprzewidywalne zwroty. Do tego pierwszy w polskiej powojennej literaturze tak ciekawy i wolny od mitologizowania portret żydowskiego bohatera oraz pasjonujące realia Warszawy lat 30. XX wieku. Literacki knock-out.

AUDIOBOOK W INTERPRETACJI MACIEJA STUHRA

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 18+
  • Data dodania do LitRes: 20 grudnia 2019
  • Czas trwania: 14 godz. 06 min 02 sek.
  • ISBN: 9788308062500
  • Wydawca: Wydawnictwo Literackie
  • Spis treści
Szczepan Twardoch "Król" – pobierz audiobook w formacie MP3 lub słuchaj za darmo online.
Inne wersje
Król
E-book
32,90 
ościsław Michalczy
01 czerwca

Jakuba Szapiro (główny bohater książki) poznajemy u szczytu jego bokserskiej kariery, z której dość szybko się wycofuje. Jego losy są opowiedziane na tle Warszawy lat 30-tych XX wieku. Ukazane są społeczności polska i żydowska, które czasem się przenikają wspólnie egzystując, a innym razem walczą przeciw sobie. Bardzo polecam. Autor przeniósł mnie do przedwojennej Warszawy i przybliżył, ukazując w bardzo ciekawej formie, życie ówczesnych jej mieszkańców. W wersji audio rewelacja!

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę