Igrzyska śmierciTekst

Z serii: Igrzyska śmierci #1
Przeczytaj fragment
Oznacz jako przeczytane
Jak czytać książkę po zakupie
Nie masz czasu na czytanie?
Posłuchaj fragmentu
Igrzyska śmierci
Igrzyska śmierci
− 20%
Otrzymaj 20% rabat na e-booki i audiobooki
Kup zestaw za 59,80  47,84 
Igrzyska śmierci
Audio
Igrzyska śmierci
Audiobook
Czyta Anna Dereszowska
29,90 
Szczegóły
Opis książki

Powieść otwierająca głośną trylogię science fiction! Ten, kto wygra igrzyska śmierci, zyska coś więcej niż chwałę i uznanie. W nagrodę zostanie pozostawiony przy życiu…

Czy zdołałbyś przetrwać w dziczy, zdany na własne siły, gdyby wszyscy dokoła próbowali wykończyć cię za wszelką cenę?

Na ruinach dawnej Ameryki Północnej rozciąga się państwo Panem, z imponującym Kapitolem otoczonym przez dwanaście dystryktów. Okrutne władze stolicy zmuszają podległe sobie rejony do składania upiornej daniny. Raz w roku każdy dystrykt musi dostarczyć chłopca i dziewczynę między dwunastym a osiemnastym rokiem życia, by wzięli udział w Głodowych Igrzyskach, turnieju na śmierć i życie, transmitowanym na żywo przez telewizję. Wśród wylosowanych pechowców znajduje się szesnastoletnia Katniss Everdeen. Dziewczyna, która mieszkała z matką i młodszą siostrą w jednym z najbiedniejszych dystryktów nowego państwa, po śmierci ojca została głową rodziny. Troszcząc się o zapewnienie bytu młodszej siostrze i chorej matce, poznała, co znaczy prawdziwa walka o przetrwanie…

Uznana pisarka Suzanne Collins jest mistrzynią w konstruowaniu zaskakujących zwrotów akcji, doskonale łączy refleksję z przygodą i romansem w świetnej powieści o przyszłości, która niepokojąco przypomina teraźniejszość.

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 0+
  • Data dodania do LitRes: 24 września 2019
  • ISBN: 9788372786555
  • Tłumacz: Małgorzata Hesko-kołodzińska, Piotr Budkiewicz
  • Wydawca: Media Rodzina
  • Spis treści
Suzanne Collins "Igrzyska śmierci" — ebook, pobierz w formatach mobi, epub, txt, pdf lub czytaj online. Zamieszczaj komentarze, recenzje i głosuj na swoje ulubione.
Inne wersje
Igrzyska śmierci
Audiobook
Czyta Anna Dereszowska
29,90 
Książka należy do serii
«Igrzyska śmierci»
W pierścieniu ognia
Igrzyska śmierci
Ballada ptaków i węży
-5%
Tatiana Radziewicz
30 kwietnia 2020

Rewelacyjna książka! Momentami przerażająca, ale jednocześnie taka prawdziwa. Autorka opisała to wszystko w genialny sposób. Świetny styl i język. Są tutaj momenty, kiedy można się pośmiać, ale też momenty, kiedy można się wzruszyć i czasem nawet przestraszyć… sama idea tych Igrzysk i to, co stało się ze światem jest przerażające. Autorka opisuje to tak realistycznie, że czytelnik aż zaczyna się obawiać, że kiedyś naprawdę może się coś podobnego wydarzyć. Przynajmniej ja tak miałam.

Dużym plusem książki jest też główna bohaterka. Katniss potrafi sobie poradzić w życiu, i to nawet lepiej niż niejeden facet. Jest silna zarówno fizycznie, jak i psychicznie, ale przedstawione są też jej słabsze strony. Jej postępowanie pewnie wiele osób by potępiło, ale właściwie jestem w stanie to zrozumieć. Zrobiła to, co musiała.

Zakończenie pokazuje, że w prawdziwym życiu nie żyje się długo i szczęśliwie…

Naprawdę polecam :)

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę