Ballada ptaków i wężyTekst

Przeczytaj fragment
Oznacz jako przeczytane
Jak czytać książkę po zakupie
Nie masz czasu na czytanie?
Posłuchaj fragmentu
Ballada ptaków i węży
Ballada ptaków i węży
− 20%
Otrzymaj 20% rabat na e-booki i audiobooki
Kup zestaw za 89,80  71,84 
Ballada ptaków i węży
Audio
Ballada ptaków i węży
Audiobook
Czyta Anna Dereszowska
44,90 
Szczegóły
Видео
Suzanne Collins - Ballada ptaków i węży (fragment)"><meta itemprop="description" content="Suzanne Co
Opis książki

Ballada ptaków i węży – nowa, czwarta powieść, która ukazuje się w bestsellerowym cyklu Suzanne Collins Igrzyska śmierci i stanowi prequel znanych nam wydarzeń. Tym samym cofamy się o sześćdziesiąt cztery lata, do czasu Dziesiątych Głodowych Igrzysk! Czy powieść Ballada ptaków i węży przyniesie odpowiedź na wiele pytań, które zadawaliśmy sobie podczas lektury trylogii?

Dziesiąte Głodowe Igrzyska rozpoczyna poranek dożynek. W Kapitolu osiemnastoletni Coriolanus Snow zamierza skwapliwie skorzystać z szansy, jaką jest rola mentora, i zdobyć sławę. Potężny niegdyś ród Snowów podupadł i niepewny los Coriolanusa zależy teraz od tego, czy zdoła on pokonać innych mentorów urokiem osobistym i sprytem.

Tyle że los nie bardzo mu sprzyja. W udziale przypadła mu dziewczyna z Dystryktu Dwunastego, najbiedniejszego z biednych. Losy obojga splotą się ciasno – każda decyzja, którą podejmie Snow, może prowadzić do sukcesu lub porażki, triumfu lub klęski. Na arenie rozgrywa walkę na śmierć i życie, ale poza areną zaczyna się w nim budzić współczucie… Tylko jak postępować według zasad, gdy pragnie się przetrwać za wszelką cenę?

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 16+
  • Data dodania do LitRes: 17 czerwca 2020
  • Rozmiar: 580 str. 32 ilustracje
  • ISBN: 9788380088245
  • Tłumacz: Małgorzata Hesko-kołodzińska, Piotr Budkiewicz
  • Wydawca: Media Rodzina
  • Spis treści
Suzanne Collins "Ballada ptaków i węży" — ebook, pobierz w formatach mobi, epub, txt, pdf lub czytaj online. Zamieszczaj komentarze, recenzje i głosuj na swoje ulubione.
Inne wersje
Ballada ptaków i węży
Audiobook
Czyta Anna Dereszowska
44,90 
Książka należy do serii
«Igrzyska śmierci»
W pierścieniu ognia
Igrzyska śmierci
Ballada ptaków i węży
-5%
Pamela Szurgot
10 września 2020

„Ballada ptaków i węży” to prequel do trylogii „Igrzyska śmierci”, w którym autorka przedstawia nam, jak cała historia się zaczęła. Książka podzielona jest na trzy części, co moim zdaniem było świetnym zabiegiem autorki. Bardzo się cieszę, że sięgnęłam po tę książkę, cała historia niesamowicie mnie wciągnęła, a bohaterowie są przecudowni. Koncepcja zdecydowanie pasuje do stylu pisania Suzanne i można poczuć tu klimat, który był w Igrzyskach śmierci. Dowiadujemy się wiele informacji, które dają nowe spojrzenie na wcześniejsze powieści tej autorki. Bohaterowie są bardzo dobrze wykreowani, a akcja jest bardzo wciągająca i nieprzewidywalna co dla mnie jest wielkim plusem. Polecam.

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę