Ballada ptaków i wężyAudio

Posłuchaj fragmentu
Oznacz jako przeczytane
Jak słuchać książki po zakupie
Ballada ptaków i węży
Tekst
Ballada ptaków i węży
E-book
44,90  33,23 
Szczegóły
Opis książki

Ballada ptaków i węży – nowa, czwarta powieść, która ukazuje się w bestsellerowym cyklu książek dla młodzieży, Suzanne Collins, Igrzyska śmierci i stanowi prequel znanych nam z trylogii wydarzeń. Tym samym cofamy się o sześćdziesiąt cztery lata, do czasu Dziesiątych Głodowych Igrzysk! Czy powieść Ballada ptaków i węży przyniesie odpowiedź na wiele pytań, które zadawaliśmy sobie podczas lektury trylogii?

Audiobook najnowszej powieści z serii Igrzyska śmierci czyta Anna Dereszowska. Aktorka po raz kolejny w niezrównany sposób interpretuje wydarzenia ze świata Panem.

W nowej powieści, Ballada ptaków i węży, Dziesiąte Głodowe Igrzyska rozpoczyna jak zwykle poranek dożynek. W Kapitolu osiemnastoletni Coriolanus Snow zamierza skwapliwie skorzystać z szansy, jaką jest rola mentora, i zdobyć sławę. Bowiem potężny niegdyś ród Snowów podupadł i niepewny los Coriolanusa zależy teraz od tego, czy zdoła on pokonać innych mentorów urokiem osobistym i sprytem.

Tyle że los nie bardzo mu sprzyja. W udziale przypadła mu dziewczyna z Dystryktu Dwunastego, najbiedniejszego z biednych. Losy obojga splotą się ciasno – każda decyzja, którą podejmie Snow, może prowadzić do sukcesu lub porażki, triumfu lub klęski. Na arenie rozgrywa walkę na śmierć i życie, ale poza areną zaczyna się w nim budzić współczucie… Tylko jak postępować według zasad, gdy pragnie się przetrwać za wszelką cenę?

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 0+
  • Data dodania do LitRes: 17 września 2020
  • ISBN: 9788380088269
  • Tłumacz: Małgorzata Hesko-kołodzińska, Piotr Budkiewicz
  • Lektor: Anna Dereszowska
  • Wydawca: Media Rodzina
  • Spis treści
Suzanne Collins "Ballada ptaków i węży" – pobierz audiobook w formacie MP3 lub słuchaj za darmo online.
Inne wersje
Ballada ptaków i węży
E-book
44,90  33,23 
Książka należy do serii
«Igrzyska śmierci»
Kosogłos
Igrzyska śmierci
Ballada ptaków i węży
-5%
Teresa Rachwal
09 listopada 2020

Jestem wielka fanką trylogii «Igrzysk Śmierci». «Ballada ptaków i węży» to część, która mnie zaskoczyła. Nie jest to bowiem kontynuacja losów Katniss, jak podejrzewałam, a cofnięcie się do Dziesiątych Głodowych Igrzysk, kiedy Coriolanus Snow był zupełnie innym człowiekiem. Cofamy się do momentu, gdy jest on mentorem innej uczestniczki igrzysk i przywiązuje się do niej, pomimo wytycznych. Ta część rzuca nowe światło na wydarzenia z poprzednich, wnosi nowe szczegóły do całego uniwersum i nadaje całości jeszcze większej głębi, niż wcześniej. Zdecydowanie polecam tak tą jak i pozostałe części.

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę