Toksyczni rodzice

Tekst
Jak się uwolnić od bolesnej spuścizny i rozpocząć nowe życie
Przeczytaj fragment
Oznacz jako przeczytane
Jak czytać książkę po zakupie
Opis książki

Pacjenci Susan Froward to ludzie, skatowani przez własnych rodziców. Fizycznie bądź psychicznie. Krytykowani, dręczeni okrutnymi żartami, przygniatani winą, napastowani seksualnie, czy… rozpaczliwie ochraniani. Niewielu z nich przed podjęciem terapii zdawało sobie sprawę z tego, że zostali zniszczeni destrukcyjnym wpływem „toksycznych” rodziców, umiejętnie zaszczepiających w dziecku wieczną traumę, poczucie znieważenia i poniżenia. Mają zachwiane poczucie własnej wartości prowadzące do samoniszczących zachowań. Zawsze, nawet niezależnie od faktycznych zasług, czują się bezwartościowi, niezależnie od kochającego partnera – niekochani, niezależnie od życiowego powodzenia – nieprzystosowani. Uczucia te wynikają w znacznej mierze z faktu, że jako dzieci zostali pozbawieni wiary w siebie i wpędzeni w poczucie winy. A stając się dorosłymi, nie potrafią zrzucić tego ciężaru, co odbija się na każdym aspekcie ich życia

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 0+
  • Data dodania do LitRes: 13 listopada 2019
  • ISBN: 9788381433884
  • Tłumacz: Ryszard Grażyński
  • Wydawca: Czarna Owca
  • Spis treści
Susan Forward "Toksyczni rodzice" — ebook, pobierz w formatach mobi, epub, txt, pdf lub czytaj online. Zamieszczaj komentarze, recenzje i głosuj na swoje ulubione.
Maria Koltun
20 stycznia 2020

Szczera do bólu, ale jakże potrzebna książka, o tak rzadko poruszanym temacie toksycznych rodziców. Wzrusza i daje mnóstwo wiedzy. Ta lektura jest świetną opcją nie tylko dla obecnych rodziców, ale także tych przyszłych. Autorka na podstawie szerokiej wiedzy psychologicznej, przedstawia szereg metod walki z trudną przeszłością osób, które miały do czynienia z toksycznymi rodzicami i uwolnienia się od traumy jaką pozostawili w ich umyśle. Tego na rynku brakowało. Brawo!

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę