Mężczyźni, którzy nienawidzą kobietTekst

Z serii: Millennium #1
Z serii: Czarna Seria
Przeczytaj fragment
Oznacz jako przeczytane
Jak czytać książkę po zakupie
Nie masz czasu na czytanie?
Posłuchaj fragmentu
Mężczyźni, którzy nienawidzą kobiet
Mężczyźni, którzy nienawidzą kobiet
− 20%
Otrzymaj 20% rabat na e-booki i audiobooki
Kup zestaw za 79,98  63,98 
Mężczyźni, którzy nienawidzą kobiet
Audio
Mężczyźni, którzy nienawidzą kobiet
Audiobook
Czyta Krzysztof Gosztyła
39,99  29,19 
Szczegóły
Opis książki

Pewnego wrześniowego dnia w 1966 roku szesnastoletnia Harriet Vanger znika jak kamień w wodę. Prawie czterdzieści lat później Mikael Blomkvist otrzymuje nietypowe zlecenie od Henrika Vangera. Stojący na czele wielkiego koncernu magnat przemysłowy prosi znajdującego się na zakręcie życiowym dziennikarza o napisanie kroniki rodzinnej Vangerów. Okazuje się, że spisywanie dziejów to tylko pretekst do próby rozwiązania zagadki zniknięcia Harriet. Mikael Blomkvist, skazany za zniesławienie, redaktor czasopisma «Millennium», przechodzi kryzys wartości i rezygnuje z obowiązków zawodowych. Podejmuje się niezwykłego zlecenia, opuszcza Sztokholm i osiada w niewielkiej wiosce na północy kraju. Po pewnym czasie dołącza do niego młoda ekscentryczna hackerka, Lisbeth Salander. Wspólnie, choć nie zawsze ramię w ramię, biorą pod lupę przeszłość klanu Vangerów i wykrywają prawdę o wiele bardziej mroczną i krwawą niż ta, którą spodziewali się odnaleźć…

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 16+
  • Data dodania do LitRes: 30 grudnia 2020
  • ISBN: 9788381438575
  • Tłumacz: Beata Walczak-Larsson
  • Wydawca: Czarna Owca
  • Spis treści
Stieg Larsson "Mężczyźni, którzy nienawidzą kobiet" — ebook, pobierz w formatach mobi, epub, txt, pdf lub czytaj online. Zamieszczaj komentarze, recenzje i głosuj na swoje ulubione.
Inne wersje
Mężczyźni, którzy nienawidzą kobiet
Audiobook
Czyta Krzysztof Gosztyła
39,99  29,19 
Książka należy do serii
«Millennium»
Ta, która musi umrzeć
Mężczyźni, którzy nienawidzą kobiet
Dziewczyna, która igrała z ogniem
-5%
Książka należy do serii
«Czarna Seria»
Drugie życie Pana Roosa
Samotni
Rzeźniczka z Małej Birmy
-5%
Maryla Ossowska
02 marca

Pierwszy tom «Millennium» Stiega Larssona ma wszystko to, czego dobremu kryminałowi potrzeba: zawikłaną intrygę, świetnie prowadzoną narrację, doskonale budowane napięcie i bardzo wyrazistych bohaterów z wiarygodnymi motywacjami. Nie mogłam się oderwać i nie żałuję ani minuty poświęconej tejże pozycji. Mam wrażenie, że poznałam żywych Mikaela i Lisbeth – i naprawdę nie obchodzi mnie, że to postaci fikcyjne. Oboje byli wspaniali osobno, a jeszcze wspanialsi razem. Do tego język powieści jest piękny, precyzyjny, inteligentny. Polecam tą znakomitą i niezapomnianą lekturę.

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę