Znalezione nie kradzioneTekst

Z serii: Bill Hodges #2
Przeczytaj fragment
Oznacz jako przeczytane
Jak czytać książkę po zakupie
Opis książki

Gdy fascynacja literaturą zmienia się w obsesję…


Genialny autor i psychofan, który nie cofnie się przed niczym… Detektywi znani z powieści Pan Mercedes znowu ruszają na ratunek!


Rok 1978. Morris Bellamy napada na farmę, gdzie przed światem ukrywa się genialny pisarz, John Rothstein. Naraził się Bellamy’emu nie tylko tym, że od lat niczego nie wydał. Zrobił coś gorszego: zmienił swojego zbuntowanego bohatera – idola Morrisa i jego pokolenia – w oportunistę. Czyż nie zasłużył na śmierć? Znalezione pieniądze są tylko dodatkiem do łupu. Prawdziwy skarb to sejf pełen rękopisów Rothsteina. Ale Morris długo nie będzie mógł ich przeczytać, bo trafia do więzienia – i to z całkiem innego powodu.


W 2010 roku Peter Saubers, syn jednej z ofiar ataku Pana Mercedesa, przypadkiem znajduje kufer, a w nim gęsto zapisane notesy i… 20 000 dolarów. Kiedy wkrótce Bellamy wychodzi na wolność, Peterowi zaczyna grozić śmiertelne niebezpieczeństwo.


Detektyw Bill Hodges i jego dwoje pomocników muszą znowu stanąć oko w oko z szaleńcem, w dodatku mocno zdesperowanym.


Tymczasem Zabójca z Mercedesa wciąż żyje…

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 16+
  • Data dodania do LitRes: 23 września 2019
  • ISBN: 978-83-8125-782-4
  • Redaktor: Rafał Lisowski
  • Wydawca: Albatros
  • Spis treści
Stephen King "Znalezione nie kradzione" — ebook, pobierz w formatach mobi, epub, txt, pdf lub czytaj online. Zamieszczaj komentarze, recenzje i głosuj na swoje ulubione.
Książka należy do serii
«Bill Hodges»
Znalezione nie kradzione
Koniec warty
Pan Mercedes
-5%
Wioleta Ulatowska
17 sierpnia 2020

Każdy kto nie czytał wcześniej «Pana Mercedesa» może spokojnie sięgać po «Znalezione nie kradzione». Co prawda jest to druga część, jednak praktycznie cała historia wypadku na targach pracy przewija się ponownie, inni są tylko drugoplanowi bohaterowie. Dwaj główni dalej Ci sami, czyli moja ulubiona perspektywa mordercy i nastolatka Petera Saubersa. Osobiście uwielbiam Kinga i jego pióro. Ten autor jeszcze nigdy mnie nie zawiódł. Także tym razem dostałam świetną dawkę emocji i zaskoczenia. Król grozy dalej trzyma formę, trzeba przyznać. Książka utrzymuje w napięciu aż po ostatnie strony, ciężko się od niej oderwać. Czyta się bardzo szybko, świetna narracja. Dla mnie bomba! Czekam na kolejną część! Polecam.

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę