Uniesienie

Tekst
Przeczytaj fragment
Oznacz jako przeczytane
Jak czytać książkę po zakupie
Nie masz czasu na czytanie?
Posłuchaj fragmentu
Uniesienie
Uniesienie
− 20%
Otrzymaj 20% rabat na e-booki i audiobooki
Kup zestaw za 57,90  46,32 
Uniesienie
Audio
Uniesienie
Audiobook
Czyta Leszek Filipowicz
30,90 
Szczegóły
Opis książki

WITAJCIE W CASTLE ROCK!


Scott Carey wciąż traci na wadze. Świetna wiadomość dla kogoś, kto zawsze miał lekki problem z nadwagą!  Tylko że on wygląda wciąż tak samo. Nikt z jego otoczenia nie uwierzyłby, że waga, na którą codziennie wchodzi, za każdym razem pokazuje mniej kilogramów. Niezależnie od tego, ile Scott zje i co na siebie włoży. Nawet hantle, które w momencie ważenia trzyma w rękach, nie mają na nią żadnego wpływu. Jak gdyby otaczał go kokon nieważkości.


Scott podchodzi do całej sprawy ze stoickim spokojem, bo, o dziwo, czuje się wspaniale, jakby jego przedziwna przypadłość wyzwalała w nim wszystko co najlepsze. Nawet kiedy zdaje sobie sprawę, że tajemniczy proces  przyśpiesza i Godzina Zero być może nadejdzie znacznie szybciej, niż przewidywał. Ale zanim to nastąpi...Tajemnicza przypadłość i zwykły człowiek, który w upiornym miasteczku Castle Rock wywoła rewolucję – zjednoczy ludzi, których dzieli wszystko.

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 18+
  • Data dodania do LitRes: 16 marca 2019
  • ISBN: 978-83-8125-458-8
  • Redaktor: Danuta Górska
  • Wydawca: Albatros
  • Spis treści
Stephen King "Uniesienie" — ebook, pobierz w formatach mobi, epub, txt, pdf lub czytaj online. Zamieszczaj komentarze, recenzje i głosuj na swoje ulubione.
Inne wersje
Uniesienie
Audiobook
Czyta Leszek Filipowicz
30,90 
Alfons Buchta
23 grudnia 2019

Stephen King jak zawsze stanął na wysokości zadania:) Ale uprzedzam! To nie jest horror jakbyśmy mogli się spodziewać widząc nazwisko King. Bardziej powieść obyczajowa. Owszem, mamy tu nieco paranormalności, ale w końcu King to King, nawet w bardziej «ludzkiej» odsłonie.

Trochę o przyjaźni, trochę o tolerancji, trochę o przemijaniu. O życiu i o tym, co w życiu ważne.

No i zwróćcie uwagę na objętość. Nazwałbym to bardziej opowiadaniem niż powieścią. Czyta się mega szybko, pozycja na jeden wieczór. Zdecydowanie nada się to na część jakiegoś większego zbioru, a nie samodzielną książkę.

Podsumowując – dostałem zupełnie coś innego niż się spodziewałem od Kinga, ale nie jestem jakoś bardzo rozczarowany. Treść spodobała mi się, dała do myślenia, miejscami nawet wzruszyła. Generalnie polecam!

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę