Podpalaczka

Tekst
Przeczytaj fragment
Oznacz jako przeczytane
Jak czytać książkę po zakupie
Nie masz czasu na czytanie?
Posłuchaj fragmentu
Podpalaczka
Podpalaczka
− 20%
Otrzymaj 20% rabat na e-booki i audiobooki
Kup zestaw za 78,90  63,12 
Podpalaczka
Podpalaczka
Audiobook
Czyta Leszek Filipowicz
44,90  32,33 
Szczegóły
Opis książki

Charlie McGee jest dzieckiem wyjątkowym, obdarzonym nadludzkim darem, zdolnością pirokinezy: potrafi siłą woli zdalnie rozniecić ogień.


Rodzice dziewczynki, Vicky i Andy, uczestniczyli kiedyś jako ochotnicy w tajemniczym eksperymencie sponsorowanym przez tajną amerykańską agencję rządową, przybudówkę CIA zwaną Sklepikiem. Pozwalając sobie wstrzyknąć Próbę Sześć – rzekomo nieszkodliwą substancję halucynogenną, w rzeczywistości niebezpieczny środek chemiczny powodujący trwałe zmiany w przysadce mózgowej i chromosomach – zostali nieświadomie wyposażeni w niezwykłe talenty, obejmujące telekinezę, hipnozę i telepatię.


Daleko idące skutki eksperymentu kładą się cieniem na życiu poddanej nieustannej obserwacji rodziny McGee, zmieniając je w koszmar. Po zamordowaniu Vicky przez agentów Sklepiku, nie chcąc, by Charlie stała się kolejnym „królikiem doświadczalnym” CIA, Andy decyduje się na ucieczkę.


Pościg za dwójką zbiegów prowadzi John Rainbird, zabójca na usługach Sklepiku, dla którego zabicie dziecka staje się celem samym w sobie.


Czy Charlie użyje pirokinetycznej mocy, by ocalić siebie i ojca? Zdaniem naukowców, byłaby nawet w stanie samoczynnie doprowadzić do eksplozji atomowej...

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 18+
  • Data dodania do LitRes: 15 września 2019
  • ISBN: 9788381257602
  • Redaktor: Krzysztof Sokołowski
  • Wydawca: Albatros
  • Spis treści
Stephen King "Podpalaczka" — ebook, pobierz w formatach mobi, epub, txt, pdf lub czytaj online. Zamieszczaj komentarze, recenzje i głosuj na swoje ulubione.
Inne wersje
Podpalaczka
Audiobook
Czyta Leszek Filipowicz
44,90  32,33 
Zenobia Rytlewska
05 czerwca 2020

Kolejna fantastyczna książka od mojego mistrza zaliczona. Stephen King ma niezwykły talent, który jeszcze nigdy mnie nie zawiódł przy lekturze. Nie zawsze pisze on horrory, ale kiedy pisze… «Podpalaczka» to trzymający w napięciu i nie dający się oderwać, konkretny, rodowity horror. Uwielbiam ten dreszczyk emocji jaki daje mi literatura Kinga, to kontrolowane napięcie daje mi ogromna przyjemność. Czytam z niezwykłym zainteresowaniem i równocześnie ciesze się, że to nie ja jestem bohaterką jego książek. Autor postawił tym razem na wątek magiczny, mała Charlie to niepozorna dziewczynka, która ma ogromne, przyprawiające o dreszcz zdolności, o które nikt by jej nie podejrzewał. Dodatkowo średnio potrafi je kontrolować. Kiedy jej moc wychodzi na jaw zaczyna się oczywiście pościg za ośmiolatką i jej ojcem przez rząd, który pragnie wykorzystać jej zdolności jako broń. Dla mnie – rewelacja. Polecam.

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę