Mroczna Wieża I: Roland. Wydanie filmoweTekst

Z serii: Mroczna Wieża #1
Przeczytaj fragment
Oznacz jako przeczytane
Jak czytać książkę po zakupie
Opis książki

Moczna wieża to ośmioczęściowy cykl powieści Stephena Kinga, łączący elementy fantasy, horroru i westernu. Przez fanów gatunku stawiany jest na równi z trylogią Tolkiena, przez samego autora uważany za ukoronowanie jego twórczości.W 2017 roku do kin trafia ekranizacja powieści. W rolach głównych występują Odris Elba oraz Matthew McConaughey.Na jałowej ziemi przypominającej planetę po apokaliptycznej zagładzie pozostały tylko ślady dawnej cywilizacji. Roland Deschain, ostatni z dumnego klanu rewolwerowców, przemierza ten złowrogi, zamieszkany przez mutanty, demony i wampiry świat, ścigając człowieka w czerni. Wierzy, że ten posiadł tajemnicę Mrocznej Wieży – centrum wszystkich światów, miejsca, w którym być może uda się rozwiązać zagadkę czasu i przestrzeni i odkryć tajemnicę istnienia. Podczas wędrówki musi stawić czoła opętanej kapłance: spotyka szalonych osadników, gadającego kruka, zamieszkujące podziemia mutanty oraz pochodzącego z Ziemi chłopca, Jake’a.

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 16+
  • Data dodania do LitRes: 16 marca 2019
  • ISBN: 978-83-6578-139-0
  • Tłumacz: Andrzej Szulc
  • Wydawca: Albatros
  • Spis treści
Stephen King "Mroczna Wieża I: Roland. Wydanie filmowe" — ebook, pobierz w formatach mobi, epub, txt, pdf lub czytaj online. Zamieszczaj komentarze, recenzje i głosuj na swoje ulubione.
Książka należy do serii
«Mroczna Wieża»
Mroczna Wieża III: Ziemie jałowe
Mroczna Wieża V: Wilki z Calla
Mroczna Wieża: Wiatr przez dziurkę od klucza
-5%
Andrea Zeleznik
20 stycznia 2020

Klasyka Stephena Kinga i gatunku fantasy. Mnóstwo postaci i wątków, a przy tym wciągająca akcja i przyjemna narracja. Fani autora nie będą zawiedzeni. Polecam!

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę