Mroczna Wieża I: Roland. Siostrzyczki z Elurii

Tekst
Z serii: Mroczna Wieża #1
Przeczytaj fragment
Oznacz jako przeczytane
Jak czytać książkę po zakupie
Opis książki

PIERWSZA W EUROPIE, JEDYNA W POLSCE EDYCJA MROCZNEJ WIEŻY I ZAWIERAJĄCA OPOWIADANIE "SIOSTRZYCZKI Z ELURII"


Na jałowej, spieczonej ziemi, przypominającej planetę po apokaliptycznej zagładzie czy jeden ze światów równoległych, istniejących obok naszego, pozostały tylko ślady dawnej upadłej cywilizacji. Ten złowrogi świat przemierza Roland, ostatni z dumnego klanu rewolwerowców, ścigając człowieka w czerni, który posiadł tajemnicę Wieży - mistycznego miejsca, gdzie być może uda się rozwiązać zagadkę czasu czy przestrzeni. Podczas wędrówki musi stawić czoła opętanej kapłance: spotyka szalonych osadników, gadającego kruka, zamieszkujące podziemia mutanty oraz pochodzącego z Ziemi chłopca, Jake`a.

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 16+
  • Data dodania do LitRes: 16 marca 2019
  • ISBN: 978-83-7985-250-5
  • Tłumacz: Andrzej Szulc, Danuta Górska
  • Wydawca: Albatros
  • Spis treści
Stephen King "Mroczna Wieża I: Roland. Siostrzyczki z Elurii" — ebook, pobierz w formatach mobi, epub, txt, pdf lub czytaj online. Zamieszczaj komentarze, recenzje i głosuj na swoje ulubione.
Książka należy do serii
«Mroczna Wieża»
Mroczna Wieża III: Ziemie jałowe
Mroczna Wieża V: Wilki z Calla
Mroczna Wieża: Wiatr przez dziurkę od klucza
-5%
Milan Tucholski
14 maja 2020

Powiem tak. Uwielbiam Stephena Kinga. Pisarz ma niepodrabialny, oryginalny styl pisania, który dla mnie jest czymś niebywałym. Dodatkowo potrafi mnie wciągnąć jak żaden inny autor. Czytając zastanawiałem się co to właściwie za gatunek, ale nie było to aż tak ważne, bo bawiłem się po prostu przednio. Mnóstwo tu filozoficznych rozmyślań, trafnych i czasem cynicznych nawet refleksji odnośnie drogi życiowej antagonisty. A kreacja głównego bohatera naprawdę wyszła rewelacyjnie. Moim zdaniem to jedna z dziwniejszych, ale i lepszych książek Stephena Kinga. Bardzo polecam, nawet tym, którzy jeszcze nigdy nie czytali nic spod jego pióra.

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę