3 książki za 34.99 oszczędź od 50%

Dziewczyna, która kochała Toma Gordona

Tekst
Oznacz jako przeczytane
Jak czytać książkę po zakupie
Opis książki

Opętana manią wycieczek matka zabiera dziewięcioletnią Trishę i jej starszego brata do parku narodowego w masywie Gór Białych. Zajęta kłótnią z synem, nie zauważa, gdy dziewczynka schodzi z wyznaczonego szlaku i gubi się w gęstym lesie. Trisha próbuje opanować panikę, myśleć racjonalnie. Niestety, każdy kolejny krok coraz bardziej oddala ją od cywilizacji. Weekendowy spacer zmienia się w trwającą wiele dni samotną wędrówkę przez pełen zagrożeń las, podczas której Trisha racjonuje sobie żywność i pociesza się, słuchając transmisji radiowych z meczów baseballowych ze słynnym miotaczem Red Soxów, Tomem Gordonem, w którym się podkochuje. Głód, pragnienie, strach przed nieuniknioną – jak wydawałoby się – śmiercią, wywołują u niej halucynacje. Spotyka w nich przyjaciół i członków rodziny, a nawet samego Toma. Przerażona dziewczynka zaczyna w końcu wierzyć, że jej przeznaczeniem jest pokonanie Boga Zagubionych, tropiącego ją w postaci zmutowanych zwierząt...

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 16+
  • Data dodania do LitRes: 10 marca 2019
  • ISBN: 978-83-7885-178-3
  • Tłumacz: Krzysztof Sokołowski
  • Wydawca: Albatros
  • Spis treści
Stephen King "Dziewczyna, która kochała Toma Gordona" — ebook, pobierz w formatach mobi, epub, txt, pdf lub czytaj online. Zamieszczaj komentarze, recenzje i głosuj na swoje ulubione.
Lech Fijalkowski
20 kwietnia 2020

Niby prosta i krótka, a taka emocjonująca książka! Trisha to dziewięciolatka, która zabłądziła w lesie. Brzmi banalnie, ale tak naprawdę jest to rozprawa o ludzkich instynktach, poczuciu bezsilności, samotności i woli przetrwania za wszelka cenę. Przeczytałem błyskawicznie, a prawie dostałem zawału przy kilku twistach jakie zaserwował King w tej krótkiej historii! I do tego ten mroczny klimat! Wciąga i nie daje spać po nocach… Dla mnie mistrz! Polecam z całego serca, nie tylko fanom twórczości Kinga.

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę