Doktor SenTekst

Z serii: Lśnienie #2
Oznacz jako przeczytane
Jak czytać książkę po zakupie
Nie masz czasu na czytanie?
Posłuchaj fragmentu
Doktor Sen
Doktor Sen
− 20%
Otrzymaj 20% rabat na e-booki i audiobooki
Kup zestaw za 71,90  57,52 
Doktor Sen
Audio
Doktor Sen
Audiobook
Czyta Roch Siemianowski
35,90 
Szczegóły
Doktor Sen
Doktor Sen
E-book
33,60 
Szczegóły
Opis książki

Kontynuacja bestsellerowego „Lśnienia”! Pamiętacie małego chłopca obdarzonego niezwykłą mocą? Chłopca nękanego przez duchy? Chłopca uwięzionego w odludnym hotelu wraz z opętanym ojcem? Możecie już poznać jego dalsze losy! Grupa staruszków nazywająca się Prawdziwym Węzłem przemierza autostrady Ameryki w poszukiwaniu pożywienia. Z pozoru są nieszkodliwi – emeryci odziani w poliester, nierozstający się ze swoimi samochodami turystycznymi. Jednak Dan Torrance już wie, a rezolutna dwunastolatka Abra Stone wkrótce się przekona, że Prawdziwy Węzeł to prawie nieśmiertelne istoty żywiące się substancją wytwarzaną przez poddane śmiertelnym torturom dzieci obdarzone tym samym darem, co Dan. Nękany przez mieszkańców hotelu Panorama, w którym jako dziecko spędził jedną straszliwą zimę, Dan przez dziesięciolecia błąka się po Ameryce, usiłując zrzucić z siebie odziedziczone po ojcu brzemię beznadziei, alkoholizmu i przemocy. Ostatecznie odnajduje swoje miejsce w małym miasteczku w New Hampshire, we wspierającej go grupie Anonimowych Alkoholików i w domu opieki, gdzie zachowana z lat dzieciństwa resztka mocy pozwala mu nieść ulgę umierającym w ostatnich chwilach ich życia. Staje się znany jako «Doktor Sen». Kiedy Dan poznaje efemeryczną Abrę Stone, jej nadzwyczajny dar budzi drzemiące w nim demony i każe mu stanąć do boju o jej duszę i przetrwanie. To epicka batalia między dobrem i złem, krwawa, pełna rozmachu opowieść, która zachwyci miliony miłośników «Lśnienia» i zadowoli każdego, kto dopiero teraz wkracza w świat tej już klasycznej pozycji w dorobku Kinga. Ekranizacja bestsellerowej powieści mistrza grozy trafi do polskich kin już 15 listopada 2019 roku. W filmie zobaczymy m.in. Ewana McGregora, Rebeccę Ferguson oraz Cliffa Curtisa. Stephen King (ur. 1947 w Portland) napisał ponad pięćdziesiąt książek i wszystkie zyskały status światowych bestsellerów. Znajdują się między nimi: «Miasteczko Salem», «Misery», «Dallas ’63» czy «Lśnienie». Powieści Kinga doczekały się wielomilionowych nakładów, tłumaczeń na przeszło 30 języków, a na całym świecie można znaleźć ponad 300 milionów egzemplarzy książek z jego nazwiskiem na okładce. Stephen King mieszka w stanie Maine z żoną, powieściopisarką Tabithą King.

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 18+
  • Data dodania do LitRes: 08 listopada 2019
  • ISBN: 9788381698467
  • Tłumacz: Tomasz Wilusz
  • Wydawca: Prószyński Media
  • Spis treści
Stephen King "Doktor Sen" — ebook, pobierz w formatach mobi, epub, txt, pdf lub czytaj online. Zamieszczaj komentarze, recenzje i głosuj na swoje ulubione.
Inne wersje
Doktor Sen
Audiobook
Czyta Roch Siemianowski
35,90 
Karina Boch
19 lutego 2020

Polecam rozpocząć czytanie «Doktora Sena» od przeczytania «Lśnienia», bo jest to kontynuacja fabuły. Informacje z poprzedniej książki może nie są obowiązkowe, ale odbiera się wtedy drugą powieść dużo głębiej. Do kontynuacji bestsellerów zawsze podchodzę z rezerwą, dlatego ,że zazwyczaj są one niepotrzebne… jednak Mistrz kryminału nadal w świetnej jest formie!

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę